Şike Davası'nda yeniden yargılamanın 4. duruşması yapıldı

Futbolda Şike Davası’nda yeniden yargılamanın 4. duruşması sonuçlandı

Şike Davası'nda yeniden yargılamanın 4. duruşması yapıldı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların yargılandığı şike davasında savcı, mütalaa için ek süre istedi. Duruşma 5 Ekim’e ertelendi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin salonunun küçük olması nedeniyle duruşma, Çağlayan Adalet Sarayı'nın büyük salonunda, ses ve görüntü kaydı yapılarak gerçekleşti.

Duruşmaya sanıklar eski Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Olgun Peker ve Ahmet Çelebi katılırken, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu diğer sanıkları avukatları temsil etti.

Duruşmada, davanın müdahili Trabzonspor AŞ, Bucaspor ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun avukatları da hazır bulundu.

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve eski Galatasaray Spor Kulübü Yöneticisi Lütfi Arıboğan da duruşmaya tanık olarak katıldı.

Duruşmada savcı, mütalaa için ek süre istedi. Duruşma, 5 Ekim’e ertelendi.

NE OLMUŞTU?

3 Temmuz 2011’de başlayan soruşturma sonrasında şike iddiaları üzerine dava açılmıştı. Dava sürecinde 1 yıl cezaevinde kalan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ’şike yapmak ve örgüt kurmak’ suçundan 6 yıl 3 ay ceza almıştı. Cezanın onanmasının ardından Aziz Yıldırım ile birlikte 6 sanık 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda yapılan değişikliği gerekçe gösterip yeniden yargılanma ve infazının ertelenmesini talep etmişti. Talebi haklı bulunan Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıktı.

Öte yandan yine Yargıtay’ın bozma kararının ardından, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Beşiktaşlı yönetici Serdal Adalı, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu’nun da aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılandığı dava da bu davayla birleştirildi. (NTV, Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 12:07
YORUM EKLE