'Sharapova tenisi bıraktı' iddiası!

Sharapova'nın, bu akşam düzenleyeceği basın toplantısında, emeklilik kararını duyuracağı ileri sürüldü

'Sharapova tenisi bıraktı' iddiası!

5 kez grand slam şampiyonu olan Maria Sharapova 'nın menajeri, oyuncunun bu akşam Los Angeles'te çok önemli bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Toplantının içeriğinin ne olduğu hakkında bilgi verilmezken, "Çok büyük bir haber olacak" denildi.

Skorer.com'da yer alan habere göre; 28 yaşındaki tenisçinin yapacağı açıklama merak konusu olurken, sporcunun emeklilik kararını duyuracağına yönelik söylenti yayıldı.

İngiliz Independent, İspanyol Cadena Ser, İtalyan La Gazzetta Dello Sport ve ABD'den Washington Post olmak üzere önde gelen yayın organı, oyuncunun büyük ihtimalle emeklilik kararı açıklayacağını savundu.

Ocak ayındaki Avustralya Açık 'ın çeyrek finalinde Serena Williams 'a yenilen Sharapova, son yıllarda sakatlık sorunlarından düzenli oynama şansı bulamamış, geçtiğimiz günlerde ise bu ay oynanacak Indian Wells turnuvasından çekildiğini açıklamıştı.

YILDA 30 MİLYON DOLAR

Forbes verilerine göre; Sharapova, yıllık 30 milyon Dolar'lık geliri ile dünyada 2015 yılının en çok kazanan kadın sporcusu oldu. Bu gelirin 23 milyon Dolar'ının saha dışı gelirleri, 7 milyon Dolar'ın ise tenisten gelen para olması dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER