Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’ye saldırıyı yaklaşan seçimlere bağladı

Dilmen, Fenerbahçe’nin takım otobüsünün Rize dönüşü sırasında kurşunlanması hakkında değerlendirmelerde bulundu

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’ye saldırıyı yaklaşan seçimlere bağladı

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu ve teknik direktörü olan, şimdilerde ise TV yorumculuğu yapan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin takım otobüsünün Rize dönüşü kurşunlanması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan olayın ‘sportif gerginlik’le açıklanamayacağını belirten Dilmen, “Ben açıkçası bu yaza kadar, seçime kadar böyle şeylerin olabileceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Güntekin Onay ve Rıdvanm Dilmen’in NTVSpor kanalındaki ‘Yüzde Yüz Futbol  programında yaptıkları açıklamalardan satır başları şu şekilde;

Güntekin Onay: Psikopatın biri silahı çekti vurdu tamam… Onu destekleyenler de var ama sosyal medyada… Böyle insanlar var.

Rıdvan Dilmen: Yayına girmeden önce anlattım. Yani akıl tutulması olmuş insanlarda. Fakat bu çok üzücü. Bu ciddi bir problem. Son 7 günü bir düşünelim neler olduğunu; çok uzağa gitmeyelim. Elektrik kesintisi, Emniyet Müdürlüğü’ne saldırı, rahmetli olan savcının durumu, dünkü olay… Sonra yargılamalarda mesela; Çarşı Grubu’nun yargılanması var. Ertelenmiş galiba. Almanlar geliyor mesela, mahkemeyi takip ediyor.

Türkiye’de Passolig uygulaması var itirazı Almanlar yapıyor mesela. Bunlar tuhaf değil mi sence? Passolig’in savunucusu falan da değilim ayrı konu.

Bu bir sportif olay değil, bunun kupayla bilmem neyle de ilgisi yok. Bu 3 Temmuz sürecinden önce de Fenerbahçe-Trabzon maçları gergin geçerdi. Benim dönemimde de gergin geçerdi.

Ben açıkçası bu yaza kadar, seçime kadar böyle şeylerin olabileceğini düşünüyorum. Çünkü yaşananlar bunu gösteriyor. İki ay önce Fenerbahçe, Rize’ye gitti. Trabzon’a dört beş kez gitti. Trabzonspor’un ikinci başkanı Yakup Bey; tebrik ediyorum kendisini. Süper bir konuşma yaptı. Alkışlayarak izledim.

Trabzonspor’un taraftarına, insanlarına da saygısızlık yapmak istemiyorum, onlar da üzülüyorlardır muhakkak. Fakat senin söylediğin tarzdaki insanlar sadece Trabzonsporlu değil. Bir sürü manyak dolu. ‘Niye lastiğe ateş etmedin ölmediler’ falan… Böyle geri zekâlı, manyak, insan değil ama bu temelde…

Güntekin Onay: Diyelim ki otobüs şoförü vuruldu. Allah korusun kontrolü kaybetti karşı şeride girdi. İki otobüs çarpıştı, 80 kişi hayatını kaybetti. Bunun sorumlusu kim?

Rıdvan Dilmen: Gözüken tablo şu, kaya taş falan vardı. Şimdi silah atıldı. Direkt şoföre atılıyor. Bunun amacı bu otobüsü devirmek, viyadüğe atmak.Çoluğu çocuğu aileleri, hamd olsun ki şoför kardeşimiz de iyiymiş. Sporcular da sağlıklı şekilde geldi. Türkiye’nin genelinde de bu olaya sağlıklı yaklaşımlar oldu.

Türkiye’de din, dil, ırk ayrımı yoktu. Ben böyle şeyler bilmezdim ya… Bunu bir yerlere getirmek, insanlara da dur demeye; herkese görev düşüyor. Yani kaşıdıkça kaşıyoruz. ‘Niye lastiğe ateş etmediniz’ gibi garip laflar söyleniyor. (vivaspot.net)

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 10:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER