PFDK'dan Dersimspor'a ağır ceza

Darıca Gençlerbirliği ve Dersimspor arasındaki maçta bir grup Dersimspor taraftarı "Berkin Elvan ölümsüzdür" ve "Her yer Dersim her yer direniş" sloganları attığı için kulübe ceza geldi

PFDK'dan Dersimspor'a ağır ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu , Kocaeli’ndeki Darıca G.Birliği maçında taraftarları “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “her yer Dersim, her yer direniş” diye tezahürat yapan Dersimspor’a 28 bin lira para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kocaeli’ndeki Darıca G.Birliği maçında taraftarları “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “her yer Dersim, her yer direniş” diye tezahürat yapan 3. lig, 3. grup takımı Dersimspor’a para cezası verdi.

Cumhuriyet’ten Arif Kızılyalın’ın haberine göre, maç içinde belli aralıklarla, “Berkin Elvan ölümsüzdür” diye tezahürat yapan tezahürat yapan Dersimsporlu taraftarları rapor ettiler.

Ayrıca raporda, konuk taraftarların, “her yer Dersim, her yer direniş” diye bağırdığı da yazıldı.

Bu gelişmelerin ardından PFDK, Dersimspor’a 19 sayfalık suç isnadı yolladı, alınan savunmanın ardından, Mavi-Beyazlı kulübe 28 bin lira ağır para cezası verdi.

Haberde, Darıca’ya ise sahaya akreditasyonsuz girip ‘Rabia’ işareti yapan cüppe giydiği belirtilen şahıs nedeniyle uyarı cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 17:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER