'Patates tarlası' gibi sahadaki maç yüzünden oyuncular sakatlandı

Eski hakemler: Mersin İY-Beşiktaş maçı bu sahada oynatılmamalıydı...

'Patates tarlası' gibi sahadaki maç yüzünden oyuncular sakatlandı

Mersin İY-Beşiktaş maçı 'patates tarlası' gibi bir sahada oynandı. İlk yarıda Veli Kavlak ve Oktay Delibalta, kötü zemin yüzünden sakatlandı. Veli Kavlak'ın en az bir hafta antrenmanlara çıkamayacağı açıklandı. Eski hakem Bünyamin Gezer, "Bu sahada maç oynatılmamalıydı" dedi.

Konu ile ilgili olarak Hürriyet'e konuşan futbol yorumcusu ve eski hakem Bünyamin Gezer, "Bu sahada maç oynatılmamalıydı" dedi. Gezer, "Statta olmadığım için kesin yargıya varmak istemem, ancak televizyondan gördüğüm durum şu; çimler kalkıyor ve bu da futbolcu sağlığını tehdit ediyor. Stat güvenliği ne kadar önemliyse futbolcu sağlığı da o kadar önemlidir. Bu zeminde maç oynatılmaması daha doğru olurdu. En azından federasyon bu maçı, Mersin'e en yakın il olan Adana'da oynatabilirdi" değerlendirmesini yaptı.

Eski hakem Erman Toroğlu da, "Son yıllarda gördüğüm en kötü zemin. Federasyonun bunlara izin vermemesi lazım" dedi.

SAMSUN-BEŞİKTAŞ MAÇI TATİL EDİLMİŞTİ

Mersin İY-Beşiktaş maçındaki olayın bir benzeri 9 Eylül 2001’de Samsun’da yaşanmıştı. 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanması gereken Samsunspor-Beşiktaş maçı, zeminin yumuşayıp çimlerin kalkması yüzünden 10. dakikada hakem Metin Tokat tarafından 10. dakikada tatil edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 14:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER