Passolig, kullanıcılarından 80 TL talep ettiğine dair iddiaları yalanladı

2015 yılının ücretlendirmesine dair yeni bir iddia dile getirilmişti...

Passolig, kullanıcılarından 80 TL talep ettiğine dair iddiaları yalanladı

Arat Saadetyan Demokrat Haber

Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de bu sezon uygulanmaya başlanan Passolig'le ilgili tartışmalar devam  ederken  2015 yılının ücretlendirmesine dair yeni bir iddia ortaya atıldı.

Passolig'e  en önemli itiraz  noktalarından olan "yıllık aidat" daha önce 15 lira olarak açıklanmıştı, ancak Aktif Bank'ın, 2015 yılı için taraftarlardan 80 lira istemeye başladığı iddia edildi. Passolig tarafından yapılan yazılı açıklamada ise iddia yalanlandı.

Bir Eskişehirspor taraftarı, sosyal medyada Aktif Bank'ın Passolig için kendisinden 80 lira aidat ücreti istediğini iddia ederek bir yazı paylaştı.

Passolig, sosyal medyada yer alan ve kullanıcılarından 80 TL talep ettiğine dair bu iddiaları yalanladı.

Passolig tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Passolig Kart bedeliyle ilgili olarak sosyal medya üzerinde dolaşan asılsız söylentiyi üzülerek takip etmekteyiz. Müşterilerimizden bu yanlış ve kötü niyetli söylentilere itibar etmemelerini önemle rica ederiz. Bu asılsız görseli hazırlayan kişi veya kişiler hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Passolig çok kısa bir sürede 650 bine ulaşan ailesine ve Türk futboluna desteğine sürdürmektedir. Ancak tribünlerde bireyleri, aileleri, çocukları futboldan soğutan azınlık yeni yalanlarına devam etmektedir. Bunun son örneği bugün Twitter'da üretilen sahte mektupla kanıtlanmıştır. Futbolseverlere, tribünlere, Türk futboluna zarar vermeye devam eden bu azınlığın e-bilet sistemi ve Passolig'e karşı tutarlı bir argümanla karşı çıkamadığının da göstergesidir. Türk futboluna ve renklerine tutkuyla bağlı olduğu kulüplere destek veren, yüz binlerce Passolig sahiplerine ricamız bu tür mesnetsiz haberlere itibar etmemeleri gerektiğidir. Kamuoyunu ve taraftarı yanıltmaya yönelik haber verenlerin maskeleri bir kez daha düşmüştür. Bu kişi ya da kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış, haklarında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Passolig Türk futboluna destek vermeye, taraftarlara en uygun fiyatlarla hizmet sunmaya devam edecektir" ifadesi kullanıldı.

Passolig Genel Müdürü Özgür Gündoğan da şu açıklamayı yaptı:

"Passolig hakkında 80 TL'lik bedel istendiğine dair sahte belgeyle sosyal medyada haber yapılmış, bazı medya organlarının da bu yalan haberi kullandıkları saptanmıştır. Bu açıklamalar tamamen yalan olup, tribünleri dolduran yüz binlere alenen yalan söylemektir. Amaç futbola gönül verenlerin aklını karıştırmak, futbol camiasında kaos yaratmaktır. Passolig sahiplerinin bunun gibi yalan haberlere itibar göstermemesini rica ederiz. Biz web sitemizde her şeyi şeffaf bir şekilde açıklamış bir kurumuz. 36 kulübün Passolig Kartı 15, 20 ve 25 TL olmak üzere üç farklı meblağ üzerinden satışa sunulmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 15:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER