Oyuncusuna tokat atan Ergin Ataman özür diledi

Ergin Ataman’dan geç gelen özür

Oyuncusuna tokat atan Ergin Ataman özür diledi

Basketbol A Milli Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, oyuncusuna atmış olduğu tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkında olduğunu belirterek, tüm spor kamuoyundan özür dilediğini açıkladı.

Ergin Ataman, Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin Türk sporuna kazandırılması adına daha dikkatli ve duyarlı  ve örnek olacağını dile getirdi. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet sitesine açıklamalarda bulunan başantrenör Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Eskişehir maçının devre arasında, oyuncumu uyarma ve dikkatini toplama amacıyla da olsa, soyunma odasında atmış olduğum tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkındayım. Yaşanan bu gelişmelerden olumsuz yönde etkilendim ve çok üzgünüm. 25 yıllık basketbol antrenörlüğümün tamamında oyuncularımla bir hoca-öğrenci ilişkisinden ziyade bir ağabey-kardeş ilişkim olmuştur. Bugün Basketbol Milli Takımımız ve NBA’de oynayan onlarca genç oyuncunun yetişmesinde katkı vermiş, Türkiye’deki gençlere, özellikle genç antrenörlere örnek olmuşumdur. Zaman zaman dünyada ve ülkemizde de sporda yaşanan bu tarz hareketlerin tasvip edilecek bir yanı olmadığı aşikârdır. Ben de bu davranışımın bir hata oldugunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum; ancak bu şekilde davranmamam gerekiyordu.

Tüm spor kamuoyundan özür diler, şimdiye kadar olduğu gibi aynı istek ve inançla Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin ‘Türk sporuna ve Milli Takımlarımıza’ kazandırılması için daha dikkatli ve duyarlı olarak çalışacağımı ve bu yönde örnek olacağımı belirtirim.”

Ergin Ataman tokat olayının hemen arkasından  yaptığı açıklamada ise “Evet, Göktürk’e tokat attım. Ama bu uyarma amaçlı hafif bir tokattı. Ayrıca ben oyuncuma soyunma odasında tokat da atarım, hakaret de ederim” diye konuşmuştu.

Soyunma odasında yaşanan olayın dışarı sızmasınada tepki gösteren Ergin Ataman, “Soyunma odası nedir? Bir takımın yatak odasıdır. Orası bizim özel alanımız. Beni isteyen istediği yere şikayet edebilir. Böylesine genç oyuncuları sorumsuz davranışlara itenler menajerleridir” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: Vivaspor.net

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 17:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER