NBA'da basketbolcular ABD'de siyahlara yönelik saldırılar nedeniyle grev yaptı

NBA Play-Off'unda ABD'deki siyahlara yapılan saldırıları protesto için boykot kararı sonrası basketbolcular Milwauke Bucks-Orlando Magic maçına çıkmayarak grev uyguladı

NBA'da basketbolcular ABD'de siyahlara yönelik saldırılar nedeniyle grev yaptı

ABD'nin Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde Jacob Blake, polisin açtığı ateş sonucu felç kalırken, NBA'da basketbolcular ırkçılığa karşı maça çıkmama kararı alarak grev uyguladı.

NBA'de bu gece oynanacak olan Milwaukee Bucks-Orlando Magic, Houston Rockets-Oklahoma City Thunder ve Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers maçları ertelendi.

NBA Play-Off'unda bugün oynanacak Milwaukee Bucks - Orlando Magic maçında basketbolcular, kendi aralarında konuşarak grev kararı aldı.

İki takım basketbolcularının maça çıkmaması dünya genelinde büyük yankı uyandırırken, bunun üzerine Houston Rockets - Oklahoma City Thunder maçı öncesinde de basketbolcular, grev kararı uygulayacaklarını açıkladılar.

Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Değişim istiyoruz, bıktık" ifadelerini kullanırken, oyuncunun tepkisi büyük destek aldı.

NBA YÖNETİMİ TÜM MAÇLARI ERTELEDİ

NBA yönetimi ise grev açıklamalarının ardından bu geceki müsabakaların ertelendiğini açıkladı. Bu açıklamaların ardından NBA'de bu gece oynanacak Milwaukee Bucks - Orlando Magic ile Houston Rockets - Oklahoma City Thunder ve Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers maçları ileri bir tarihe ertelendi.

"SEZON BOYUNCA MAÇLARA ÇIKILMASIN" ÖNERİSİ

ABD basını, Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clipperslı oyuncuların, sezon boyunca maçlara çıkılmamasını talep ettiğini iddia etti.

NBA oyuncularının polis şiddetine karşı maçlara çıkmama kararının ardından oyuncular arasında yapılan toplantıda LA Lakers ve LA Clippers takımları kalan maçların tamamını boykot etme yönünde görüş belirttiği ancak diğer takımların bu fikre destek vermediği iddia edildi. Tartışma üzerine Lakers’lı LeBron James'in toplantıyı terk ettiği belirtildi.

Kaynak: Evrensel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER