Hasan Şaş yakalandı iddiası

Tribünden atılan cisimle yaralandığı bilinen Hasan Şaş’ın alnındaki kanın sahte olduğu ileri sürüldü...

Hasan Şaş yakalandı iddiası

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde tribünden atılan maddeyle yaralandığı bilinen Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Hasan Şaş’ın alnındaki kanamanın “sahte” olduğu iddia edildi. Fenerbahçe Yönetimi’nin yaptığı araştırma sonunda Şaş’ın bir pozisyonda sinirlenerek yedek kulübesini yumrukladığı ve elinin kanadığı tespit edildi. Şaş’ın elindeki kanı daha sonra alnına sürmesi ve yedek kulübesinden çıkarak sahaya doğru hamle yapması, yayıncı kuruluş Lig TV’nin kameraları tarafından saniye, saniye kaydedildiği belirlendi. Ancak Lig TV’nin, Hasan Şaş’ın elini kanattığı ve ardından da kanı alnına sürdüğü görüntüleri yayınlamadığı ileri sürüldü.

 

Fenerbahçe Yönetimi, güvenlikçilerden de doğrulattığı olayı yetkililere bildirdi. Araştırmada Fatih Terim’in kaşına isabet eden cismin ise tribünden fırlatıldığı tespit edildi.

 

Bu arada Disiplin Kurulu, derbi maçın temsilci raporlarının değerlendirdikten sonra tribünlere yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Hasan Şaş’ı 1 maç soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile cezalandırdı.

HASAN ŞAŞ, O İDDİAYA YANIT VERDİ

Galatasaray'ın Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş basında çıkan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde 'elindeki kanı yüzüne sürdü' şeklinde çıkan haberleri yalanladı.

 

Konu hakkında GS TV'ye açıklamalar yapan Hasan, "Çıkan haberleri okudum, beni çok üzdü. Yıllarca burada hizmet yaptık. Böyle şeylere itibar etmeyeceğimi bilmeleri gerekir. Zaten görüntülerde de görülüyordur. Biz kimseyi germemeye çalışıyoruz, bu yüzden açıklama da yapmadık. Fatih Hoca'ya da yapılmış bir şey var ama üstünü kapattık; sadece ortam gerilmesin diye. Saha içinde olan sahada kalır. Bu haberler olmasa açıklama yapmayacaktım. Hakkımı arayacağım falan da demiyorum. Her şey ortada." şeklinde konuştu.

 

Bu cisimleri atan kişilerin yakalanmaması hakkında sorulan soruyu cevaplayan yardımcı antrenör, "Ben polis değilim. Bunları biz yakalayamayız. Çünkü ortamı germek istemiyorum" sözleriyle açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 01:46
YORUM EKLE