GS İkinci Başkanı'ndan şok talep

Helvacı, Adnan Polat’tan olağanüstü genel kurula gitme talebinde bulunduğunu açıkladı

GS İkinci Başkanı'ndan şok talep
GS İkinci Başkanı'ndan şok talep Yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Helvacı, toplantıda yönetim kurulunun ve Galatasaray’ın geleceği açısından önemli olduğunu düşündüğü bazı tespitler yaptığını ve bazı taleplerde bulunduğunu ifade ederek, "Başkan bu konuyu 24 saat düşüneceğini söyledi. Başkan, 24 saat düşündükten sonra kendisi kararını açıklayacaktır" diye konuştu.

Galatasaray taraftarlarıyla ilgili ortada böyle bir polemik söz konusuyken, kendisinin sessiz kalmasının mümkün olmadığını kaydeden Helvacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz sonuç olarak bir camianın liderleriyiz, en azından öyle görülüyor. Ortada bir sorumluluk varsa bu sorumluluğu taşımamız icap ediyor. Artık yapmamamız gereken bazı şeylerin olduğuna inanıyorum. Doğrudur, içinde bulunduğumuz noktada çok fazla hareket imkanımız kalmadı. Bu hareketsizlikten bizi kurtaracak yol da genel kuruldur diye düşünüyorum. Başkan karar verecek, 24 saat sonra açıklayacak."

Helvacı, kendisinin istifasının söz konusu olmadığını da belirterek, "Her zaman söylüyorum, kesinlikle istifa etmeyeceğim. Son ana kadar istifa etmeden görevimin başındayım" dedi.

"AMACIM BÖLMEK, PARÇALAMAK DEĞİL, BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAMAK"

Hassas bir dönemden geçtiklerini kaydeden Mehmet Helvacı, "Maksadım gerginlik yaratmak, bölmek, parçalamak değil, aksine bütünleşmeyi sağlamak. Bu da yönetimin elinde. Bunun için de görüşlerimi önce yönetimde konuştum" ifadesini kullandı.

Helvacı, her durumda genel kurulun toplanması için elinden geleni yapacağını anlatarak, "Bu istifalarla olur, alınacak kararla olur. Genel kurul bizi en iyi şekilde yönlendirecektir. Bizim artık yapmamız gereken şey,
taraftarlarımıza, genel kurula, Galatasaraylılara sahip çıkmaktır. Sahip çıkarak dik durmayı başarabilmektir. Bu da bize genel kurulun verdikleriyle mümkün olur.

Çözüm genel kuruldadır. Biz çünkü gücümüzü genel kuruldan aldık. Aksi takdirde giderek parçalayıcı hale geliriz. Umarım Galatasaray bugünkünden daha iyi olacak beklentim o yönde" diyerek sözlerini tamamladı.

GALATASARAY YÖNETİM KURULU ÜYESİ HAŞHAŞ: SAKİN OLMAMIZ LAZIM

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş, 2. başkan Mehmet Helvacı’nın "Olağanüstü genel kurula gidelim" önerisine olumlu yaklaşmadı.

NTV Spor’a canlı yayında bağlanan Ali Haşhaş, yönetici Işın Çelebi ile kendisinin kulüple ilgili önemli bir toplantıya katılmaları nedeniyle yönetim kurulu toplantısında yer almadıklarını belirterek, "Sakin olmamız lazım. Biz çok iyi işler yaptık. Birleşmeyi gerçekleştirdik. Riva’da arazi vardı, orada imarı aldık. Stat başbakanımızın talimatlarıyla yapıldı ama bunun için gidildi, gelindi, uğraş verildi. Galatasaray’ı basiretli bir tacir olarak getiriyorsunuz, sonra da gidiyorum diyorsunuz, bu doğru mu" diye konuştu.

Seyrantepe olayında çok üzüldüklerini kaydeden Haşhaş, "Türk Telekom Arena’nın açılışının karnaval haline gelmesi gerekirdi. Bence bu provoke edildi. Burada eğlenmemiz gerekirken neler oldu? Bu işe büyük katkı sağlayan başbakanımız geldi, böyle bir sıkıntı yaşadık. Bu hak edildi mi, bence hak edilmedi" dedi.

"Sessiz kalmak da bir erdemdir" diyen Ali Haşhaş, "Galatasaraylıların tam keyif alacağı, tam ekonomisinin büyüyeceği zamanda böyle şeylerin olmasını anlamıyorum, provokasyon var. Galatasaray ekonomik olarak dünya seviyesine gelmekteydi. Herkesten sakinlik, sessizlik rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

AA

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER