Fenerbahçe'den 5.5 saatlik savunma

UEFA kararını pazartesi veya salı günü açıklayacak...

Fenerbahçe'den 5.5 saatlik savunma

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'nde 5.5 saat savunma yaptı. Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, duruşma heyeti başkanının, kendilerine pazartesi ya da salı günü kararın açıklanabileceğini söylediğini bildirdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'ndeki savunması sona erdi. İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen duruşmalı toplantı 5.5 saat sürdü. Heyet, savunmanın ardından UEFA binasından ayrıldı.

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu avukatlarıyla birlikte savunma yaparken duruşmaya katılmayan Ali Yıldırım ve Cemil Turan'ı avukatları temsil etti.

“KARAR, PAZARTESİ YA DA SALI GÜNÜ AÇIKLANACAK" 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'ndeki savunmasının ardından basına açıklama yapan Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, duruşma heyeti başkanının, kendilerine pazartesi ya da salı günü kararın açıklanabileceğini söylediğini bildirdi.

Kulüp yönetim kurulu üyesi avukat Deniz Tolga Aytöre ile basın mensuplarına açıklamalar yapan Mosturoğlu, 6 saate yakın uzun bir duruşma olduğunu ifade etti. Mosturoğlu, "Pazartesi ya da salı günü kararın açıklanabileceğini söyledi heyet başkanı. Çok değişik olasılıklarla kararlar çıkabilir. Onun tabi değerlendirmesini yapacaktır. Denebilecek şeyler bunlar, yani ilk izlenimler bunlar" diye konuştu.

Disiplin müfettişi raporunun tek taraflı olduğunu savunan ve Fenerbahçe'nin lehine olabilecek hiçbir şeyi değerlendirmediğini belirten Mosturoğlu, "Tamamen mahkeme kararından kes yapıştır şeklinde bir rapor üretmiş. O açıdan baktığınızda bir önyargı vardı başta ama ben o önyargının aşıldığını düşünüyorum. Gerçekten çok ciddi bir duruşma oldu. Oradaki savunmalara, savunmaların karşılığında aldığımız cevaplara baktığımızda bizim için tatminkar oldu. Yani öyle bir önyargıyla bitmedi" şeklinde görüşlerini aktardı. 

KULÜP CEZA ALIRSA, TAHKİM SÜRECİ BAŞLAYACAK

UEFA'nın konuyla ilgili kararını ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor. Kulüp ceza alırsa, tahkim süreci başlayacak. Tahkim Kurulu'nun ise itirazları inceledikten sonra en geç 15 Temmuz'a kadar nihai bir sonuca varabileceği belirtiliyor. Bu aşamadan sonra da Fenerbahçe'nin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor. 

(Cnntürk)
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2013, 15:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER