Eski FIFA Başkanı Blatter'den şike itirafı: Sıcak soğuk top kullanıldı

Blatter, Avrupa kupalarında kura çekiminde hileli topların kullanıldığını iddia etti

Eski FIFA Başkanı Blatter'den şike itirafı: Sıcak soğuk top kullanıldı

Eski FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA'nın şike yaptığını ve hatta bunlardan birine bizzat tanık olduğunu söyledi.

Arjantin basınından Le Nacion gazetesine röportaj veren futboldan altı yıl men cezası bulunan eski FIFA Başkanı Blatter, kura çekimlerinde hile yapılıp yapılmadığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

'GÖZLERİMLE GÖRDÜM'

"Milyonlarca insanın televizyondan izlemesine rağmen turnuvaların kura çekimlerinde hile yapıldı mı?" sorusuna 80 yaşındaki Blatter, şu ifadeleri kullandı: "Gözlerimle gördüm ve hileye benziyordu. Avrupa kupasında kura çekimiydi. İtalya'dan bir takımın topu çekilecekti. Topların sıcak veya soğuk yapısından, içlerinde hangi takımın ismi yazdığı anlaşılıyordu ve buna şahit oldum." 

FIFA'da başkanlık görevini yürüttüğü 1998 ile 2016 yılları arasında kurada hile yapılmadığını da savunan Blatter, "Asla böyle bir yönteme başvurmadım. Diğer başkanlar yaptı. Kaseden topları kendi elleriyle alıp kura çektiler. Asla kanunları çiğnemedim. Vicdanım rahat" diye konuştu.

'TOPLAR BUZDOLABINDA SOĞUTULUYORDU'

Blatter, bazı topların kura öncesinde buzdolabına konularak soğutulduğunu ve bu sayede topa dokunan kişinin içindeki takımı önceden bilerek istenilen eşleşmeleri gerçekleştirdiğini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 12:10
YORUM EKLE