Cenk Akyol: Kadroya alınmama nedenim Devlet!

NTV'yi protesto eden oyuncu Milli takım kadrosundan çıkarılmıştı...

 Cenk Akyol: Kadroya alınmama nedenim Devlet!

Gezi direnişi sürecinde NTV'nin yayın politikası nedeniyle NTV'yi protesto eden Cenk Akyol, Milli Takım Kadrosuna alınmamıştı.

Cenk Akyol, "Tüm Türkiye'nin üzüntüyle takip ettiği Gezi Parkı olayları sırasında sessiz kalan bir televizyon kanalına kendi özgür irademle konuşmama hakkımı kullandım. Konuşmak kadar bazen konuşmamak da demokratik bir tepkidir, saygısızlık değildir" değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2013 Avrupa Şampiyonası aday kadrosuna alınmayan Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Cenk Akyol, açıklamada bulundu.

Milli basketbolcu, yaptığı yazılı açıklamada, bir haftadır kamuoyu önünde yaşanan sürecin içerisinde yer almanın kendisi için üzüntü verici olduğunu belirterek, "Keşke bu olayların hiçbiri yaşanmamış olsaydı, ama madem yaşandı tüm gerçekleri bir de benim cephemden öğrenmenizde fayda var" ifadelerini kullandı.

Cenk Akyol, şunları kaydetti:

Galatasaray'ın Beko Basketbol Ligi'nde 23 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştığı final serisinin son maçının oynandığı dönemde Gezi Parkı odaklı gelişmelerin yaşandığını anlatan Cenk Akyol, "Tüm Türkiye'nin üzüntüyle takip ettiği Gezi Parkı olayları sırasında sessiz kalan bir televizyon kanalına kendi özgür irademle konuşmama hakkımı kullandım. Konuşmak kadar bazen konuşmamak da demokratik bir tepkidir, saygısızlık değildir" değerlendirmesinde bulundu.

TEK KELİMEYLE: DEVLET

"Milli takım kadrosu açıklanmadan bir hafta önce teknik ekipten Ertuğrul Erdoğan ile yüz yüze, Nihat İziç ile de telefonla konuşmam oldu. Kesinlikle kadroda olduğumu söylediler. Kadro bir hafta sonra açıklandı, yoktum. İziç'e telefonla ulaştım, 'Ne oldu da kadroda yokum?' diye sordum. Bana sadece 'Devlet' dedi. Ardından da 'Senin kadroda olmayacağını öğrenince Tanjevic de rahatladı' cümlesini kurdu. Bir sporcu olarak 'Devlet' seçeneğine inanmıyorum, inanmak istemiyorum" dedi.  (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 16:47
YORUM EKLE