'Bu zatı hiçbir şekilde muhatap almayacağız'

Galatasaray, Aziz Yıldırım'ın havuzdan çekilme restine çok sert cevap verdi...

'Bu zatı hiçbir şekilde muhatap almayacağız'

Galatasaray Spor Kulübü, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çok ağır ithamlarda bulundu.

Sarı kırmızılı kulüp, Aziz Yıldırım'ı muhatap almayacaklarını ifade ederken; kendisinin Türk futbolunu daha fazla zarara uğratmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

İşte o açıklama:

''Aziz Yıldırım’ın 28 Temmuz 2012 tarihli Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında yapmış olduğu mesnetsiz iddia ve ithamlarla dolu açıklamalarını ibretle izledik.

Yüz yıllık dostumuz Fenerbahçe camiası dahil bütün kulüplerimizle sporda kardeşlik ve barış ortamını sahalarımıza yeniden geri döndürmeye ve fanatizmin izlerini silmeye çalıştığımız bu dönemde böylesi bir saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Havuzdan çekilme gibi sözüm ona tehditlerle Anadolu kulüplerine şantaj yapan, kendi kulübüne ve camiasına yıllarca silinemeyecek bir lekeyi sürme cüretini göstermiş ve güvenilirliğini bütünüyle kaybetmiş bir yöneticinin bu talihsiz ve son derece tehlikeli çabalarının Türk sporunu daha fazla zarara uğratmasına izin vermeyeceğiz.

Bu vesile ile ülkemizin ve sporumuzun bütün ilke ve değerlerini hiçe saymış ve kontrolünü tamamen yitirmiş bu zatı bundan sonra hiç bir şekilde Galatasaray Spor Kulübü olarak muhatap almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü''
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2012, 21:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER