Beşiktaş, Cenk Tosun'un Everton'a maliyetini açıkladı

Beşiktaş, Cenk Tosun transferi için Everton kulübüyle varılan anlaşmanın bedelini açıkladı

Beşiktaş, Cenk Tosun'un Everton'a maliyetini açıkladı

Beşiktaş, Cenk Tosun transferinin Everton'a maliyetini açıkladı. Buna göre Everton, 22 milyon euro sözleşme fesih bedeli, 2 milyon liraya kadar da performansa dayalı ücret ödeyecek.

Beşiktaş, Cenk'in 3. bir kulübe olası transferi halinde de para alacak.

Beşiktaş, Cenk Tosun transferi için Everton kulübüyle varılan anlaşmanın bedelini açıkladı. KAP'ta yer alan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Everton kulübü tarafından şirketimize net 22 milyon euro sözleşme fesih bedeli ödenecektir. Ayrıca ilave olarak 1 milyon 157 bin 895 euro tutarındaki dayanışma katkı payı Everton kulübü tarafından ödenecektir.

Bunlara ek olarak;

Everton Kulübü UEFA Avrupa Ligine kalırsa 500 bin euro, Şampiyonlar Ligine katılırsa 750 bin euro ödenecektir. Cenk Tosun Premier Ligde en az 25 maçta ilk 11'de oynarsa 500 bin euro şirketimize ödenecektir. Performansa dayalı ücretlerin toplamı her durumda 2 milyon euroyu geçmeyecektir.

Ayrıca;

Cenk Tosun'un sözleşme süresi boyunca Premier Ligde her bir sezon için; 15 gol atarsa 500 bin euro, 25 gol atarsa 1 milyon euro Everton kulübü tarafından şirketimize ödenecektir.

Cenk Tosun'un Everton tarafından ileride 3. bir kulübe nihai transferi halinde Everton'a ödenecek transfer bedeli ile Everton tarafından transfer tarihi itibariyle şirketimize ödenmiş olan transfer bedeli arasındaki farkın yüzde 7.5'u Everton tarafından şirketimize ödenecektir."

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 14:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER