Balotelli'ye 4 binden fazla ırkçı mesaj!

Kick it out, sosyal medya yoluyla Premier Lig'de forma giyen siyah oyunculara yönelik ırkçı tacizin boyutlarını rakamlarla açıkladı

Balotelli'ye 4 binden fazla ırkçı mesaj!

Irkçılıkla mücadelede ön saflarda yer alan bir kuruluş, Liverpool'lu Mario Balotelli'nin sosyal medya yoluyla 4 binden fazla ırkçı mesaja hedef olduğunu açıkladı. Irkçı mesajlar, bir diğer Liverpool’lu Daniel Sturridge ve Arsenal’li Dany Welbeck'i de hedef aldı

NTV Spor'un haberine göre; ırkçılıkla mücadele eden Kick it out adlı kuruluş, sosyal medya yoluyla Premier Lig'de forma giyen siyah oyunculara yönelik ırkçı tacizin hangi boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi.

IRKÇILIĞA EN ÇOK BALOTELLİ MARUZ KALDI

Araştırmaya göre ırkçılığa en fazla maruz kalan oyuncu Liverpool’lu Mario Balotelli. Balotelli’ye sosyal medya aracılığıyla 8 binden fazla hakaret mesajı atıldı. Bu mesajlardan 4 bini ırkçı nitelik taşıyordu. İtalyan oyuncu en ağır saldırıya eski takımı Manchester City'nin Manchester United deplasmanında oynadığı maç sırasında uğradı.

"EBOLA'YA YAKALAN", "MUZ YE"...

City'nin maçın başında öne geçmesinin ardından eski arkadaşlarını destekleyen bir tweet atan Balotelli, ırkçı hakaretlerle karşı karşıya geldi. Kimi siyah oyuncuya; "Muz ye" kimi de; "Ebola'ya yakalan" diye mesaj attı.

STURRIDGE VE WELBECK'E DE BİNLERCE IRKÇI MESAJ


Daniel Sturridge

Araştırmaya göre bir diğer Liverpool’lu Daniel Sturridge 1600, Arsenal’li Dany Welbeck ise 1700 ırkçı mesaja maruz kaldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER