Aykut'tan hakem Bitnel'e: "Ayaklarına sıkacağım"

Trabzonspor futbolcusu Aykut Demir'in, gördüğü kırmızı kartın ardından hakem Deniz Ateş Bitnel'e "Ayaklarına sıkacağım" dediği öne sürüldü

Aykut'tan hakem Bitnel'e: "Ayaklarına sıkacağım"

Süper Lig'in 22. haftasında oynanan Galatasaray- Trabzonspor maçındaki yönetimiyle büyük tepki toplayan FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel ’in, gösterdiği kırmızı kart sonrası bordo mavili oyuncu Aykut Demir tarafından tehdit edildiği, tünelde ise bordo-mavili futbolcunun saldırı girişimine maruz kaldığı iddia edildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; karşılaşmanın 69. dakikasında ceza alanında Lukas Podolski ile yaşadığı gerilim sonrası ikinci sarıdan kırmızı kartla ihraç edilen ve haksızlığa uğradığını savunan Aykut’un, hakem Bitnel’i, “Ayaklarına sıkacağım. Seni dışarıda döverim. Vuracağım seni” ifadeleriyle tehdit ettiği ve bu sözlerin raporlara da girdiği öğrenildi. Bitnel ve olaylara şahit olan dördüncü hakem Murat Özcan’ın, disiplin raporlarının dün TFF Hukuk Müşavirliği’ne ulaştığı belirlendi.

Maç bitiminde ise soyunma odası koridorunda hakemin üzerine yürüyerek saldırmak isteyen, ancak araya giren futbolcular ve görevliler tarafından engellenen Aykut Demir’in, bugün tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edileceği kaydedildi. Aykut’un bu eylemi maçın temsilcileri Yaşar Çatal ve Selçuk Küçükoğlu tarafından da rapor edildi.

ÜNİVERSİTE KURŞUNLADI, DOKTORU DARP ETTİ!

Daha önce Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde bir fakültenin duvarını silahla kurşunlamaktan "meskun mahalde ateş etme" cezası alan 'Komando' lakaplı oyuncu daha sonra da kız arkadaşının muayenesini yapan doktora saldırmaktan “Hastanede doktoru darp etmek” suçundan karakolluk olmuştu.

Trabzonsporlu futbolcunun, bu sefer çok ağır bir ceza ile karşı karşıya kalacağı vurgulandı.

Profesyonel Futbol Disiplin Talimatı’nın, “Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme” başlıklı 41. maddesine göre işlem görecek olan Aykut Demir, koridordaki eylemi “Saldırı” başlıklı 44. madde kapsamında değerlendirilirse toplamda alacağı ceza, çift rakamlı sayılara yükselebilecek.

İŞTE O MADDELER

Disiplin Talimatı’nın 41. maddesinin 1-a bendi, “TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan;

(a) Futbolculara iki ila beş; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakadan men cezası verilir” hükmünü içeriyor.

“Saldırı” başlıklı 44. maddenin 2-a bendi ise, “Saldırının TFF mensuplarına veya müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde;

(a) Futbolculara on ila on beş müsabakadan men cezası verilir.

Aykut Demir, iki ayrı ihlalden yargılanması durumunda sezonu kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 11:16
YORUM EKLE