Amedspor’dan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıklaması

Amedspor Kadın Futbol Takımı’na tahsis ettiği otobüsü geri alındı

Amedspor’dan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi açıklaması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Amedspor Kadın Futbol Takımı'na tahsis edilen otobüsü, geri aldı.

Otobüsün neden geri alındığı hakkında bilgi verilmezken Amedspor Yönetim Kurulu karara tepki gösterdi.

"Otobüsümüze el konulması belediyelerin sportif faaliyetlere destek verme sorumluluğu ile bağdaşmamaktadır" Amedspor'un açıklamasında,  “Zaten tek bir otobüsle ve kısıtlı imkanlarla hizmet veren otobüsümüze bu şekilde el konulması hem kabul edilebilir değil hem de belediyelerin sportif faaliyetlere destek verme sorumluluğu ile bağdaşmamaktadır” denildi.

Amedspor Yönetim Kurulu imzalı açıklama şöyle:

“Bugün saat 13.30 sıralarında uzun bir süredir Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kulübümüze tahsis edilen ve 2016-2017 sezonunu lider bitirip 2017-2018 sezonunda Türkiye Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Kulübümüz Kadın Futbol takımının ve alt yapı takımlarımızın kullanımında olan servis otobüsü yine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden el konularak Belediye araç parkına çekilmiştir.

Bilindiği üzere bölgede kadınlar liglerinde en üst klasmanda mücadele eden Kadın Futbol takımımız ve alt yapı takımlarımızın otobüsüne belediye ekiplerince el konulması hem bizleri üzmüş hem de şehrimizi en iyi şekilde sportif alanda temsil eden kadın sporcularımızı ve alt yapı sporcularımızı moral ve motivasyon olarak sıkıntıya sokmuştur.

Daha önce birçok kereler belediye yetkilileriyle sözlü olarak görüşülmesine rağmen sonuç alınmamıştır. Zaten tek bir otobüsle ve kısıtlı imkanlarla hizmet veren otobüsümüze bu şekilde el konulması hem kabul edilebilir değil hem de belediyelerin sportif faaliyetlere destek verme sorumluluğu ile bağdaşmamaktadır.

Bu nedenle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince yapılan bu hatanın sehven yapıldığını umuyor ve otobüsümüzün yeniden kadın futbolcularımızın ve alt yapı takımlarımız olan U14 U15 U16 U17 U19 takımlarımızın kullanımına verilmesini talep ediyoruz.”

(Gazete Duvar)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER