Amedspor: Saldırılardan TFF sorumlu

Ankaragücü deplasmanında Amedspor yöneticileri protokolde saldırıya uğradı

Amedspor: Saldırılardan TFF sorumlu

Amedspor’un Ankaragücü’nü 2-1 yenmesinin ardından protokolde bulunan Amedspor Kulübü’den 6 yöneticinin linç edilmesine kulüpten tepki geldi.

Saldırıya uğrayan yöneticilerden Amedspor Genel Sekreteri Nesih Aktepe, "TFF, Amedspor'a yapılan her türlü ırkçı saldırılara karşı hiçbir yaptırım uygulamıyor. Tam aksine saldırılara ön ayak oluyor. Bizi hedef haline getiren TFF'nin ta kendisidir" ifadelerini kullandı.

DİHA'nın haberine göre Spor Toto 2. Lig'de Ankaragücü'nü deplasmanda 2-1 yenen Amedspor'un yöneticileri, dün Ankaragücü taraftarının saldırısına uğradı. Amedspor Kulüp Başkanı Ali Karakaş, yöneticiler Nurullah Edemen, Avukat Soran Mızrak, Nesih Aktepe, Mevlüt Aslan ve Ekrem Yeşil, Ankaragücü yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 30 kişilik ırkçı grup tarafından protokol tribününde darp edildi.  

Amedspor Genel Sekreteri Nesih Aktepe, Ankaragücü maçı öncesi saldırıların olacağı duyumunu aldıklarını ancak protokolde beli başlı kişilerin olacağını hesap ederek, saldırının gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü belirtti.

Takımlarının attığı 2'nci golün ardından 30 kişi tarafından saldırıya uğradıklarını kaydeden Aktepe, kendilerine saldıranların normal taraftar olmadıklarını vurgulayarak, "Özelikle Kulüp yöneticileri, çalışanları, boynunda kartı olan protokol görevlileri ve başkan korumaları bize saldırdılar. Daha öncesinden de bize küfür ve hakaretlerde bulunuyorlardı. 6 yönetici ve bir de kadın misafirimize yumruklarla saldırdılar" dedi.

SALDIRILARDAN TFF SORUMLU

Maç esnasında protokolde Emniyet Müdürü ve üst düzey kişilerin de olduğunu dile getiren Aktepe, buna rağmen saldırının gerçekleştiğini ve kimsenin sesinin çıkmadığını ifade etti. Saldırının kendilerini üzdüğünü söyleyen Aktepe, "Amedspor'un başarısını hazmedemiyorlar. Zaten deplasman maçlarını da hep seyircisiz oynuyoruz. Bu saldırıları kınıyoruz. Bu saldırılara ön ayak olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) görüyoruz. TFF, Amedspor'a yapılan her türlü ırkçı saldırılara karşı hiçbir yaptırım uygulamıyor" şeklinde konuştu.

IRKÇI SALDIRILARA CEZA YOK

TFF'nin daha önce takımlarının 3 puanını sildiğini ancak kendilerine yönelik ırkçı saldırıyı uygulayan takımlara ceza uygulamadığına dikkat çeken Aktepe, "Biz zaten hep saldırıya uğruyoruz.

Kendim en az 200 yumruk yedim. Ankaragücü Kulüp Başkanı bile bize 'Şerefsizler neye seviniyorsunuz?' diye hakaretlerde bulundu. Özetlersek aslında bizi hedef haline getiren TFF'nin ta kendisidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 12:13
YORUM EKLE