Amedspor için 'Onlar' tabirini kullanan spiker konuştu

Spiker Gökhan Telkenar, 'Onlar' tabirinin ırkçı olmadığını savundu ve 'Bu anlatıma zenginlik Katar ve çok önemli bir sıfattır' dedi

Amedspor için 'Onlar' tabirini kullanan spiker konuştu

Bursaspor-Amedspor maçını yayıncı kanalda anlatan spiker Gökhan Telkenar, Amedspor için kullandığı ve tepki çeken 'Onlar' tabirine  ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde, Telkenar ile olayı konuştuğunu yazdı ve Telkenar'ın anlattıklarını okuyucularına aktardı.

Buna göre; Telkenar şunları söyledi:

“Amedspor’lu futbolculara ‘onlar’ dedim. Bu anlatıma zenginlik Katar ve çok önemli bir sıfattır. Her maçımda bu kelimeyi kullanırım hem de ısrarla. Benim kelime haznemde ve anlatımımda onlar, maçı forse eden, yönlendiren, kazanan, tarih yazan ve olmayacak bir işe imza atan ya da herkesin beklentisinin aksini gerçekleştiren bir sıfattı.

“Irkçılık, faşizm, ayrımcılık benim kelime haznemde ve dimağımda olan sözcükler olmadı, olmayacak da. İnanın hâlâ şoktayım… Bu kelimenin, bir kesimi yanlış anlayarak bu kadar rahatsız edeceğini de hiç düşünmemiştim. Bana göre tek hatam, Amedspor takımına 2’nci Lig Kırmızı Grup diyeceğime 3’ncü lig dedim ve bu hatayı da düzelttim. Yayıncılıkta hata, düzeltilmeyen yanlışlardır. Şu an ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. Son söz: Sürç-ü lisan ettiysek af ola.”

NE OLDU?

Amedspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor’u deplasmanda mağlup ederek çeyrek finallere kaldı.

Maçın anlatımı sırasında spiker Gökhan Telkenar’ın “Onlar” tabiri tartışma yaratmaıştı.

Öte yandan Bursaspor galibiyetinin ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Amedspor’a ‘ideolojik propaganda’ cezası verirken; kulüp, evinde bir maç seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Son olarak da kulüp binası 40 polis tarafından basıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 12:12
YORUM EKLE