Amedspor Başkanı Edemen'den 'çekil' çağrılarına yanıt: Hani neredesiniz?

Edemen, yönetim için kimsenin aday olmamasına tepki gösterdi

Amedspor Başkanı Edemen'den 'çekil' çağrılarına yanıt: Hani neredesiniz?

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen, cumartesi günü yapılan 3’üncü genel kurulda, yönetim için kimsenin aday olmamasına tepki gösterdi. “Bize ‘bırak’ dediniz, hani nerdesiniz?” diye soran Edemen, transferleri de yeni yönetim geleceği için yapmadıklarını söyledi.

Kongre öncesinde kendisine çekilmesi yönünde tepki gösterenlere sert cevap veren Amed Sportif Faaliyetler Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, takıma kimsenin sahip çıkmamasını eleştirdi.

Amedspor’un sahipsiz kalmaması gerektiğini belirten Edemen, kongre öncesi kendisini eleştirenlere çağrıda bulunarak, şunları söyledi: “Sezon başında transfer ettiğimiz sporcuların bir bölümü takıma uyum sağlayamadı ve ligde maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Geçen sene şampiyonluğu 2 puanla kaçırdığımızda ve ondan bir sene önce de kupada ortaya konulan başarılı dönemde bu kulübün başkanı yine ben değil miydim? Dünyanın çok büyük kulüplerinde bile yapılan bazı transferlerde istenilen performans alınamıyor. Bizim de öyle oldu. Bırak dediniz, kongre kararı aldık. Ee haydi buyurun, gelin liste çıkarın. Hani nerdesiniz?”

‘DEPLASMANLARDA SALDIRILARA MARUZ KALIYORUZ’

Amedspor’un gittiği, hemen her deplasmanda sözlü saldırılara maruz kaldığını ve bu nedenle her futbolcunun takıma uyum sağlayamayacağını anlatan Başkan Edemen “Sezon başında büyük umutlarla transfer ettiğimiz oyuncuların bir kısmıyla yollarımızı ayırdık. Kongre kararı aldığımız için transfer konusunda kimseyle görüşmedik. Çünkü, takımı alan birileri olursa ve ilerde yine takımda uyum sorunu yaşanırsa bu transferi ‘biz yapmadık’ diye bizi hedef gösterirler. Bu nedenle yönetimi alacak kişilerin transfer yapmasının daha doğru olacağını düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 12:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER