Almanya’da silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki: Türkiye'ye dönmüyorum

Naki, Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği konusunda kesin kararını verdiği belirtildi

Almanya’da silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki: Türkiye'ye dönmüyorum

Amedspor kaptanı Deniz Naki, Almanya’da uğradığı silahlı saldırının ardından ‘güvenlik kaygısı' nedeniyle Türkiye'ye dönmeyeceğini açıkladı.

Posta'da yer alan habere göre Naki, Der Spiegel'e konuşan Naki'inn,  güvenlik kaygısı nedeniyle Türkiye'ye dönmek istemediği, Amedspor ile olan sözleşmesini feshedip Almanya'da kalmak istediği belirtildi.

'BİR KEZ DAHA HEDEF HALİNE GELDİM'

Deniz Naki ligin devre arasında ailesini görmek için gittiği Almanya’da kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı.

 8 Ocak akşamı seyir halindeyken aracına iki kurşun isabet eden Naki saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

Saldırının ardından Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği sorusuna "Şu anda bunu bilmiyorum. Atacağım adımlara yönelik avukatlarımla konuşmam gerekiyor. Türkiye'deki avukatımla şu an orada durumun nasıl olduğunu konuşmam gerekiyor. Basında, Türk basınında da şu an bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Bir kez daha hedef haline geldim ve Türkiye'deki insanlar nasıl tepki verecek bilemiyorum. Birkaç hafta içinde durumun nasıl olacağına bakmak gerekiyor" demişti.

Deniz Naki’nin Avukatı Stephan Kuhn “Deniz Naki'nin bu kararı alması kolay olmadı” derken Kuhn, kararı Deniz Naki'nin ailesi ve çevresiyle birlikte aldığını söyledi.

Deniz Naki'nin adı İsveç 1. Ligi'ne yükselen takımlarından Dalkurd ile anılıyor. 28 yaşındaki futbolcunun Avrupa’daki Kürtlerin takımı olarak bilinen Dalkurd ile anlaşma aşamasına geldiği, birkaç gün içinde konunun resmiyet kazanacağı öne sürüldü.

Kaynak: Posta

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 11:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER