Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fatih Terim’in Milli Takım’ı bırakma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bak, Türkiye futbol direktörlüğü görevinden ayrılan Terim’e verilecek tazminata ilişkin, “Bunlar teknik konular. Onu Futbol Federasyonu ile beraber Fatih Terim birlikte çözecektir” dedi.

Bak, Terim’e verilecek tazminat hakkındaki haberleri şu sözlerle değerlendirdi:

“Futbol Federasyonu özerk bir yapıya sahip. Kendilerinin yaptığı sözleşeme de federasyon başkanı ile teknik direktör arasında yapılan bir protokoldür. Bu sorunları çözmek için federasyon başkanı ile Fatih Terim bir araya geldiler. Bu sorunu kendi açılarından bir çözüme kavuşturdular. Teknik konuları kendileri çözecektir. Bize düşen şudur. Fatih Terim bu ülkeye hem futbolcu, hem teknik direktör olarak, hem de yurt dışında çeşitli takımları çalıştırarak önemli başarılar elde etmiş bir teknik adamdır. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Türk sporu yoluna devam edecektir. İnanıyoruz ki milli takımımız ve Türk sporu bu süreçte yoluna devam edecek. Diğer konular zaten teknik konular. Onu Futbol Federasyonu ile beraber Fatih Terim birlikte çözecektir.”

Terim’in tazminat olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kalan bir yıllık sözleşmesine karşılık 3.5 milyon euro tazminat alacağı belirtilmişti.