Gazeteci İsmail Saymaz, Korkusuz ve Sözcü gazetelerinde bazı köşe yazarları ile editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işlerine son verildiğini duyurdu.

Saymaz, Twitter'dan yaptığı duyuruda, "Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor." ifadelerini kullandı.

MAHALLİ: KÖŞE YAZILARIMA SON VERİLDİ

Gazeteci Hüsnü Mahalli, yaklaşık 5 yıldır yayımladığı Korkusuz gazetesindeki köşe yazılarına son verildiğini duyurdu.

Mahalli Twitter hesabından gelişmeyi şöyle duyurdu:

"Yaklaşık beş yıldır yazdığım Korkusuz’daki köşe yazılarıma son verilmiştir. Geçen süre içinde hiç bir yazıma müdahale etmeden yayınlayan gazete yönetimine ve yazı işlerindeki meslektaşlarıma samimi dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Mücadeleye devam"

ÇİĞDEM TOKER: KÖŞE YAZILARIMA "KÜÇÜLME" GEREKÇESİYLE SON VERİLDİ

Gazeteci Çiğdem Toker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sözcü gazetesindeki yazılarına 'küçülme' gerekçesiyle son verildiğini duyurdu.

Toker, paylaşımında şunları söyledi:

"Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, "küçülme" gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim."