İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün Millet İttifakı’na ilişkin açıklamaları ve CHP’li iki belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a çağrısının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözleri gündem oldu.

Soylu, 4 Şubat'ta Akşener hakkında "Biz ona hiç güvenmezdik. Doğru Yol'da Tansu Çiller'i sattı. AK Parti'nin kuruluşunda AK Parti'ye geldi. Recep Tayyip Erdoğan'ı sattı bir günde" demişti.

Aydın Atatürk Meydanı'nda düzenlenen, "Toplu Açılış Töreni"nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce konuşan Soylu, şu ifadeleri kullanmıştı:

Erdoğan'dan Akşener'e: Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım Erdoğan'dan Akşener'e: Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım

 "Ben onunla siyaset yaptım. Doğru Yol'da siyaset yaptım. Biz ona hiç güvenmezdik. Doğru Yol'da Tansu Çiller'i sattı. AK Parti'nin kuruluşunda AK Parti'ye geldi, orada da Tayyip Erdoğan'ı sattı bir günde. Sonra MHP'ye gitti Devlet Bahçeli'ye. Bir günde Milliyetçi Hareket Partisi'ni sattı. Şimdi de Altılı Masa'yı devir devir döndürüyor. 'Hangi gün satacağım' diye bekliyor. Hiç güvenilmez."