İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Esenyurt'ta bir düğün salonunda düzenlenen Karadeniz Hemşehri Buluşması'na katıldı.

Emek ve Özgürlük İttifakı Cumhurbaşkanı kararını açıklayacak Emek ve Özgürlük İttifakı Cumhurbaşkanı kararını açıklayacak

LGBTİ+'ları yine hedef gösteren Soylu, "Şimdi de LGBT diye bütün toplumumuzu cinsiyetsizleştirmeye çalışan bir anlayışı düzenimize koymaya çalışıyorlar. Kim cinsiyetsizleşmek istiyorsa cinsiyetsizleşsin. Kılıçdaroğlu, kendisini ve arkadaşlarını cinsiyetsizleştirmek istiyorsa yapsın. Allah bize ne emrediyorsa bir onu yaparız. Aile bizim için önemlidir, kadın bizim için önemlidir, erkek bizim için önemlidir" dedi.

'BİTİRDİK DEMİYORUZ AMA SÖZ VERİYORUM'

İçişleri Bakanı, son dönemde uluslararası basında Türkiye'nin isminin giderek daha fazla uyuşturucu ticareti ile anılması hakkındaki eleştirilere de "Bitirdik demiyoruz ama Esenyurtlu hemşehrilerime söz veriyorum. Terörü nasıl temizlediysek uyuşturucunun da kökünü öyle kurutacağız. Hep söylüyoruz, bugün de söylüyorum okulların önünde uyuşturucu satan birini yakalarsa polisimiz ayaklarını kırsın" diye yanıt verdi.

Soylu ayrıca, Avrupa ve Amerika'nın uyuşturucuya teslim olduğunu iddia ederek, "Şırıngayı bedava dağıtıyorlar, narkotik büfeler kurdular. Almanya İçişleri Bakanı en son çıktı 'belirli ölçüde kullanmak serbesttir' diyor. Bizim de teslim olmamızı istiyorlar. Biz onların teslim olduğuna dünyanın en büyük operasyonlarını yapıyoruz, uyuşturucudan ölümleri düşürüyoruz, rehabilitasyon merkezleri açıyoruz. Bizim nesillerimizi uyuşturmak ve sağlıksız bir hale getirmek istiyorlar" dedi.