Soylu: 'Kayyım rektör' tabiri faşist bir yaklaşım

Soylu, Boğaziçilileri hedef gösterdi

Güncel 02.02.2021 - 21:07 02.02.2021 - 21:07

İçişleri Bakanı Soylu, Boğaziçi Üniversitesindeki gözaltılar ile ilgili ''Gözaltına alınanlardan 79'u DHKP/C, TKP-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi" diyerek öğrencileri hedef gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk oldu.

Bakan Soylu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soylu'nun açıklamaları şöyle: 

Cemil Bayık 3 gün önce HDP'ye talimat verdi. Bunu İçişleri Bakanı olarak ben biliyorum. DEAŞ'ın neye hizmet verdiğini biliyor musunuz? Bunu ben biliyorum. Gezi olayları dahil olmak üzere bu kadar kaynak nereden geldi? Kavala'nın oluşturduğu bir sistemle her şey ortada. Terör örgütlerini bir tarafa bırakıp bilgi kirliliğini vatandaşa söylemezsek olur mu? Boğaziçi Üniversitesi'ndeki gözaltılardan çoğu terör örgütü DHCKP- TKP/ML mensubu. Bunu vatandaşa kim söyleyecek? 

GÖAZALTILAR

Burası bir üniversite. Bir önceki seçimde üniversite rektörünü öğrenci mi seçti? Hayır. Adaylardan biri seçildi.  Türkiye'nin en çok akademik yayın üreten en başarılı üniversiteler hangileri? "Kayyım rektör" tabiri faşist bir yaklaşım. Siyasi bir yaklaşım. Üniversitenin kendi içini kapsayacak bir yaklaşım değil. Burada maalesef marjinal ideolojik çok uçlarda olan  merkeze çekmişler. Bu doğru değil. Bizim konuşacaklarımız onların başarılarıdır. 

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@