Denizli’de iş yeri hekimi Dr. Cesur Ayaslan ve diş hekimi Dt. Mustafa Kütahneci, Sakarya’da eczacı Kamer Oktayoğlu ve İstanbul’da diş hekimi Güray Bozkurt Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

130’a yakın ülkede meslek hastalığı olarak kabul edilen Koronavirus (Covid-19) nedeniyle sağlık çalışanları arasında can kayıpları artıyor. 10 kat daha fazla Covid-19’a yakalanan sağlık çalışanlarının salgın boyunca kayıpları toplamda 263’e ulaştı. Sadece 3 günde 18 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi.

Koronavirus pandemisinde hemen her gün bir ya da birden fazla sağlıkçı hayat kurtarmaya çalışırken can veriyor. Salgının başından bu yana korona nedeniyle yaşamını yitiren hekim sayısı 100’ü aştı, sağlık çalışanı sayısı ise toplamda 263’e ulaştı.

Büyüknohutçu cinayetinde kızı konuştu: Bir tarım ürününün tanıtımı için niye Sedat Peker’i davet ediyorsun? Büyüknohutçu cinayetinde kızı konuştu: Bir tarım ürününün tanıtımı için niye Sedat Peker’i davet ediyorsun?

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre Covid-19’dan enfekte olan sağlık çalışanı sayısı 120 bini aşmış durumda. Cumhuriyet’in haberine göre dün Denizli’de iş yeri hekimi Dr. Cesur Ayaslan ve diş hekimi Dt. Mustafa Kütahneci, Sakarya’da eczacı Kamer Oktayoğlu ve İstanbul’da diş hekimi Güray Bozkurt Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Son 3 günde yaşamını yitiren sağlıkçı sayısı 18’e yükseldi.

‘SAĞLIKÇILAR 10 KAT DAHA FAZLA SALGINA YAKALANDI’

Sağlıkçıların toplumun diğer kesimlerine göre 10 kat daha fazla virüse yakalandığına dikkat çeken Türk Toraks Derneği’nden yapılan açıklamada dünya genelinde 130’a yakın ülkede Covid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edildiğine dikkat çekildi. Açıklamada “Sağlık çalışanları ve riskli meslek grupları için diğer birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 hastalığı meslek hastalığı olarak tanımlanmalı; SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın uygulanması gereken prosedür netleştirilmeli ve hızlandırılmalıdır” denildi.