Zeybekci’den KHK savunması: Birkaç tanesini geberttiğimde, bunun hesabını mı soracaktın?

Bakan Zeybekçi, Sivillere cezasızlık muafiyeti getiren 696 sayılı KHK’yı savundu

Zeybekci’den KHK savunması: Birkaç tanesini geberttiğimde, bunun hesabını mı soracaktın?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2017’nin son günlerinde yayımlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’lere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 ‘Sivillere cezasızlık muafiyeti getiren 696 sayılı KHK’yı savunun Zeybekci, “Soruyorum şimdi onlar bizi katledene kadar, onlardan birkaç tanesini geberttiğimde, benim çoluğumdan çocuğumdan, bunun hesabını mı soracaktın? Arkadan gelenlerden bunun hesabını mı soracaktın?" dedi.

Denizli’de bir açılışta konuşan Zeybekc’nin açıklaması şöyle:

"15 Temmuz'da hukuk çiğnenmiş, 15 Temmuz'da anayasayı devirmeye gelen, bu ülkeyi devirmeye gelen, hükümeti devirmeye gelenler vardı. Ne diyeyim ben sana, Allah seni bildiği gibi etsin diyorum da, Allah’a bile kalmayacak sen o pisliklerin içinde yuvarlanıp gideceksin. O gece sizin kardeşiniz de TBMM’ye girerken, üzerine yağmur gibi kurşun yağdırıldı. Biz canımızı tezgaha koyup da çığırtkanlık edenlerden değiliz. Hiçbir yerde konuşmadık. Meclise bombalar yağarken oralardaydık. Yanımızda ruhsatlı silahımız vardı, üç tane şarjörü ile beraber, bekliyordum orada. Arkadaşlarımız sığınağa giderken, Bursa milletvekilimiz vardı, onun tekerlekli sandalyesini çıkarırken, 'Abi sen gelmiyor musun?' dedi. Ben dedim, burada bekleyeceğim bunları. Bizi canlı almayacaklardı ama alana kadar onlardan bunun hesabını soracaktım"

"Peki soruyorum şimdi onlar bizi katledene kadar, onlardan birkaç tanesini geberttiğimde, benim çoluğumdan çocuğumdan, bunun hesabını mı soracaktın? Arkadan gelenlerden bunun hesabını mı soracaktın? Hiç kimse kusura bakmasın, her kim ki bu milletin bayrağına, bu milletin birliğine beraberliğine, bu milletin vatanına, bu milletin devletine, bu milletin namusuna ırzına, onuruna, gururuna, milletvekiline, millet meclisine saldırdığında bunun sonuçlarını, bunun dersini, bunun gereğini, bu millet yaptı ve yapmaya da devam edecek."

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER