Zaman yazarı: Bu seçimde oylar CHP'ye

Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, çağrıda bulundu, 'Rüşvete, otoriterliğe 'dur' demek için oylar CHP'ye' diye yazdı...

Zaman yazarı: Bu seçimde oylar CHP'ye

Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, bugünkü yazısında (8 Mart 2014), önümüzdeki seçimlerde oyunu CHP'ye vereceğini yazdı. Alpay, okurlarına da çağrıda bulunarak, "Bu yerel seçim Erdoğan hükümeti için bir güven oylamasına dönüştü. Bu koşullarda ve yukarıda saydığım nedenlerle 30 Mart’ta oyumu, AKP’nin karşısındaki en güçlü rakip olan CHP’ye vereceğim. Okurlarımı da CHP’ye oy vermeye çağırıyorum. Bu seçim rüşvete, yolsuzluğa, yönetimde keyfiliğe ve otoriterliğe “dur” demek için bir fırsat." diye yazdı.

Alpay, "Bu seçimde oyum CHP'ye" başlıklı yazısında, "İstanbul’da yaşıyorum. Son iki (genel değil ama) yerel seçimde oyumu iki sandıkta da AKP’ye vermiştim." diye aktararak, "Kararımı çoktan verdim, bu defa oyum CHP’ye" dedi.

CHP’ye çok eleştirisi olduğunu söyleyen Alpay,  "Bu partinin saflarında otoriter Kemalizm, baskıcı laiklik ve tek-kültürcülük yandaşları, askeri vesayete özlem duyanlar önemli bir yer tutuyor. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayının doğru tercih olup olmadığını bilmiyorum. İki dönemdir görev yapan AKP’li belediye başkanı Kadir Topbaş, görebildiğim, bilebildiğim kadarıyla, başarılı oldu. Ona oy verdiğim için pişmanlık duymadığımı söyleyebilirim. Erdoğan ve çevresindeki klik, her işe olduğu gibi, İstanbul’un işlerine de karışmasaydı, Topbaş belki daha da başarılı olurdu." diye yazdı.

Alpay, yazısında, oyunun neden CHP'ye olduğunu ise şöyle anlattı: "Eğer burası normal bir demokrasi olsaydı, büyük rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasıyla gündeme gelen ve bir kısmını da kabullendiği suç iddiaları karşısında Erdoğan’ın başbakanlıktan istifa etmesi gerekirdi. Fakat öyle yapmıyor. Artık iyice kullanılmış, kabak tadı vermiş “Fethullahçı komplo” bahanesine sığınarak iktidarda kalmak için elinden gelen her şeyi yapıyor."

Yazısında, "Öte yandan Sayın Kılıçdaroğlu’nun hukuk devleti için verdiği mücadele takdire şayan. Bu mücadeleyle desteğini artırdığını gören CHP, belki diyorum, otoriter Kemalizm’den, vesayetçilikten arınıp özgürlükçü ve çoğulcu demokrasiyi kararlılıkla savunur hale gelebilir." diyen Alpay, okurlarına çağrıda bulunarak: "Bu yerel seçim Erdoğan hükümeti için bir güven oylamasına dönüştü. Bu koşullarda ve yukarıda saydığım nedenlerle 30 Mart’ta oyumu, AKP’nin karşısındaki en güçlü rakip olan CHP’ye vereceğim. Okurlarımı da CHP’ye oy vermeye çağırıyorum. Bu seçim rüşvete, yolsuzluğa, yönetimde keyfiliğe ve otoriterliğe “dur” demek için bir fırsat." diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 16:47

YORUM EKLE
YORUMLAR
akp hep akp
akp hep akp - 7 yıl Önce

vallahi 1milyon oyum olsa bir tanesini vermem chp ye

ab
ab - 7 yıl Önce

Yazıklar olsun böyle omurgasız ilkesiz olunmaz

mustafa kahraman
mustafa kahraman - 7 yıl Önce

Chp oy ha ALLAH yazdiysa bozsun ne hallere dustunuz aynaya bir bakin chp hic tek basina iktidar oldumu olduyssa ülkesi ve halk icin ne yapti bunu aciklayin...

akp
akp - 7 yıl Önce

Chp diyene kadar saadet desene senin derdin gıcıklık

gercek vatandaş
gercek vatandaş - 7 yıl Önce

Bir gazete ve bu gazetede calışanlar
Ancak bukadar dönek olabilr
Ve buemirle yazı yazanlar gercekten acınacak haldeler

chp
chp - 7 yıl Önce

Neden chpye oy yokmus.asil akpye verirsem o ellerim kirilsin.onca mazlumun ahini alirmiyim hic.ahirette ne hesap veririm.

melahat erdogan
melahat erdogan - 7 yıl Önce

Kardesim chp zihniyetini bilip hala oyunuzu ona vermeniz buyuk bir vebaldir.tekrar baski rejimini mi islamin yok olmasini miistiyorsunuz.Allah askina bir daha dusunun.suriye misir irak afganistan miolmak istiyorsunuz.LUTFEN İNSAFLİ Ve FERASETLİ OLUN

chp
chp - 7 yıl Önce

Yaw adam yemicek iyi biliyoruz.calmicam diyor.goz gore gore son yapilanlari akpye neden oy veriyim.islam neden nasil elden gidecek.bunu bi aciklayin bana.


SIRADAKİ HABER