Yüksekdağ: Türk askerinin boynunu IŞİD mi kesti, PYD mi kesti?

“PYD alanlarına kesintisiz topçu ateşi yapılıyor. Çünkü IŞİD ve türevi faşist çeteler sökülüp atılıyor”

Yüksekdağ: Türk askerinin boynunu IŞİD mi kesti, PYD mi kesti?

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Türkiye’nin Suriye’de YPG mevzilerinin vurmasına ilişkin,” Angajman kurallarını neden Nusra'ya, IŞİD' karşı uygulamıyorsunuz? Türk askerinin boynunu IŞİD mi kesti, PYD mi kesti” ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Yüksekdağ'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye toplumu şiddet ve vahşetin esiri haline getirilmeye çalışılıyor. Kim tarafından? AKP tarafından.

Operasyonları başarıyla tamamladığını iddia eden iktidar, başarı diye vahşetle övünüyor. Cizre’de abluka boyunca 258 kardeşimiz, yurttaşımız katledildi. Katledilmeleri yetmedi, cenazelere de işkence edildi.

Çok kan akıttılar ama Cizre’deki yaşam iradesini teslim alamadılar. Nefes aldığımız, yaşamın olduğu her yerde biz’ler de varız, ‘Büyük insanlık’ın değerleri var. İşte bunun için bitiremiyorsunuz.

Enkaza çevirdikleri kentlerin, o kentlerdeki halkların acısını siyasi ranta çevirmek istiyorlar. Aylar boyunca bu kentleri, bu evleri neden yıktınız! Devletin şefkat eli senaryosunu filme çekmek için mi?

‘Şefkat eli’ uzatanlar, belediyelerin halka yardım ulaştırma çalışmalarını engelliyor. Niye? O belediyelerde Kürtler var çünkü.

İktidar diyor ki, “Ben Kürt’ü hem öldürürüm, evini yıkarım, hem de evini yapmaya gelirim” diyor. Peki Kürt’in evini niye yıktın? Biz yaralarımızı sarıp ayağa kalkarız. Yeter ki gölge etmesinler.

PYD alanlarına kesintisiz topçu ateşi yapılıyor. Neden? Çünkü IŞİD ve türevi faşist çeteler sökülüp atılıyor.

El Nusra türevi çeteler Suriye’de mevzi kaybetmeye başladığı an Türkiye, Demokratik Suriye Güçleri’ne karşı operasyon başlattı.

Angajman kurallarını neden Nusra'ya, IŞİD' karşı uygulamıyorsunuz? Türk askerinin boynunu IŞİD mi kesti, PYD mi kesti?

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 13:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER