YSK, Demirtaş’ın adaylığının iptal edilmesi için yapılan başvuruyu reddetti

YSK'ya başvuru yapıldı

YSK, Demirtaş’ın adaylığının iptal edilmesi için yapılan başvuruyu reddetti

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın adaylığının iptal edilmesi için YSK’ye yapılan başvuru reddedildi.

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, YSK’ya verdiği dilekçede Demirtaş’ın, PKK yöneticileriyle olan bir fotoğrafına yer vererek, adaylığının iptal edilmesini istedi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, YSK, yapılan başvuruyu reddetti.

NE OLMUŞTU

HDP’nin tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın adaylığının iptal edilmesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’ya başvuru yapıldı.

Odatv'de yer alan haber şöyle: Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, YSK’ya verdiği dilekçede Demirtaş’ın bir fotoğrafına yer verdi. Yalım dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Kandil Dağı’nda eli kanlı PKK’lı teröristler ile çektirdiği fotoğraf. Demirtaş için başka bir şey söylemeye gerek var mı? Teröristler ile fotoğraf çektiren Demirtaş Cumhurbaşkanlığına nasıl aday olur? Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığının iptal edilmesini arz ederim.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 10:37

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
dilaver azizoğlu
dilaver azizoğlu - 2 yıl Önce

terör örgütü lideri fetullah gülenin banka açılışına katılan,gel artık bitsin bu hasret diyen erdoğan da cumhurbaşkanlığından istifa etsin.be dürzü onu görüyonda bunu niye görmüyorsun.

Dugu
Dugu - 2 yıl Önce

Suc oldugunu sanmam cunku bir zamanlar bilhasa devlet buyukleri bir takim gorusmeler yapiyordu,chp kusmustu ya bizim hic bir seyden haberimiz yok diye tam bir imce......

SIRADAKİ HABER