YPG sözcüsü: Türkiye köyleri bombalıyor

YPG Afrin Kantonu Komutanlığı Sözcüsü Fırat Xelil bugün Türkiye'nin köyleri bombaladığını ve 15 sivilin yaralandığını açıkladı

YPG sözcüsü: Türkiye köyleri bombalıyor

Türkiye bugün sabah ve akşam saatlerinde yeniden sınırdan YPG mevzilerini obüs toplarıyla bombalamaya başladı.

Sputnik'e konuşan YPG Afrin Kantonu Komutanlığı Sözcüsü Fırat Xelil, Türkiye'nin bu akşam yeniden Azez ve Afrin bölgesine bağlı köylere obüs toplarıyla saldırdığını belirterek, 15 sivilin yaralandığını söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Halk Savunma Birlikleri (YPG) Afrin Komutanlığı Sözcüsü Fırat Xelil, Türkiye'nin sınırdan bugün de sabah ve akşam saatlerinde kendilerine saldırdığını belirterek şöyle konuştu:

"Türkiye bize ve Demokratik Suriye Güçleri'ne yönelik saldırılarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şimdi Meryemin, Mınig ve diğer köylere obüs toplarıyla saldırıyor. Şimdi Azez ve Afrin'e bağlı köyleri obüs toplarıyla vuruyor. Saldırı sonucunda sivillerden baya yaralı var. Şu ana kadar tespit ettiğimize göre 15 sivil yaralandı. YPG ve Demokratik Suriye Güçleri'nden yaralı yok."

Xelil, Demokratik Suriye Güçleri'nin Azez kent merkezine 1,5 km yaklaştığını da sözlerine ekledi.

'ANKARA SALDIRISIYLA ALAKAMIZ YOK'

Saldırılara tepki gösteren Xelil, Ankara saldırısıyla ilgili de alakalarının olmadığını ve bu konuda YPG Genel Komutanlığı'nın da açıklama yaparak suçlamaları kabul etmediğini hatırlattı.

(Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 22:42
YORUM EKLE