"Yıldırım için tek umut 16 Haziran’da yapılacak olan açık oturum"

Sağlar, 23 Haziran İBB seçimleri için bir değerlendirmede bulundu

"Yıldırım için tek umut 16 Haziran’da yapılacak olan açık oturum"

BirGün yazarı Fikri Sağlar, “Aman Dikkat” başlıklı yazısında yaklaşan 23 Haziran İBB seçimleri için bir değerlendirmede bulundu.

Sağlar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son günlerde seçim kampanyasında yer almadığına dikkati çekerek, “Belki Binali Yıldırım için tek umut 16 Haziran’da yapılacak açık oturumdur” dedi.

16 Haziran’da İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Ekrem İmamoğlu – Binali Yıldırım ortak yayınının bir kadın moderatör tarafından yönetilmemesinin üzücü olduğunu belirten Sağlam, “Didem Aslan Yılmaz gibi bu işi çok başarıyla yapabilecek insanlar da ülkemizde vardı” diye yazdı.

Sağlar’ın BirGün’de yayımlanan “Aman dikkat!” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

23 Haziran İBB başkanı seçimine giderken tüm dikkatler Ekrem İmamoğlu’nun üzerinde.

Rahat ve mutlu bir metropolde yaşama koşullarının oluşturmasını sağlarken, iş ve aşa ulaşacak projelerin gerçekleşmesini isterken, herhalde İstanbullular İmamoğlu’ndan Ensar vakfı, Okçuluk Vakfı ya da diğerlerine verilen milyar TL’ye varan yardımların da hesabını sormasını bekleyecektir!

Bu günden anlaşılan o ki; İmamoğlu’nun gasp edilen mazbatasının büyük bir coşkuyla geri verileceği seçim günü hızla yaklaşmaktadır! RTE’nin alanlardan çekilmesinin tek nedeni bu gerçeği kabul etmesidir. Belki Yıldırım için tek umut 16 Haziranda yapılacak açık oturumdur!

Ancak orada da mat olacağı bu günden herkesin ortak görüşüdür. Üzüldüğüm konu 17 yıl sonra TV’de yapılacak bu münazarayı bir kadın moderatörün yönetememiş olmasıdır. Üstelik Didem Aslan Yılmaz gibi bu işi çok başarıyla yapabilecek insanlarda ülkemizde vardı!

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 19:26

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER