Yeni Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Milli Savunma Bakanlığı'na Vecdi Gönül'ün atandığını açıkladı

Yeni Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül oldu

Eski bakan İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanlığı'na seçilmesinin ardından boşalan Milli Savunma Bakanlığı'na Vecdi Gönül atandı.

İsmet Yılmaz'ı ziyareti sonrasında açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Sayın Vecdi Gönül’ü Milli Savunma Bakanlığı görevi için dün itibarıyla sayın Cumhurbaşkanımıza sundum.

Cumhurbaşkanlığı makamımızdan da yazının çıkmasını bekliyoruz bugün. İnşallah en kısa sürede aramıza katılacak.

Birlikte bir çözüm çabası içinde olacağız. Millet bize uzlaşın ve hükümet kurun dedi. Uzlaşmamak millete saygısızlık olur.

Hiçbir şey bir turda bitmez. ‘İlk turda olur’ diyen kolaycı bir anlayışta olur. ‘İlk turda biter’ diyen de retçi bir anlayıştadır.

Hangi partinin koalisyona yakın olduğu konuda bizim de kafamıza da bazı şeyler berraklaşır sonra teknik çalışmalar başlar.

Temas itibarıyla sıfırdan başlıyoruz ama 7 Haziran’dan bu yana herkes kendini izledi. 45 gün yeteli olur kanaatindeyim."

VECDİ GÖNÜL KİMDİR?

Daha önce TBMM Başkan Vekilliği görevinde de bulunan ve 9 yıl milli Savunma Bakanlığı yapan Vecdi Gönül, toplam 16 yıl milletvekilliği yapmıştı.

Siyasete 1999 yılında Fazilet Partisi Kocaeli Milletvekili olarak giren Gönül, 2002 yılında Ak Parti kurucuları arasında yer aldı. Abdullah Gül’ün kurduğu 58. Hükümet ile Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığını yaptığı 59 ve 60. Hükümetlerde Milli Savunma Bakanlığı koltuğunda oturdu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 13:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER