Yarın Beştepe'deki MGK'ya ilişkin Canikli'den 'ipucu'

Başbakan Yardımcısı Canikli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın açıklayacağı unsurlara ilişkin "Sıkı yönetim değil, öyle İstiklal Mahkemesi falan da değil" değerlendirmesinde bulundu

Yarın Beştepe'deki MGK'ya ilişkin Canikli'den 'ipucu'

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Çarşamba günü saat 11.00'da Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Dün gece İstanbul'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu süreci öyle veya böyle atlatacağız. Ve şu anda gayet güzel bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve Çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulu'muzu toplayacağız. Sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız. Ve önemli bir kararı açıklayacağız, şimdi burada açıklamayacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Erdoğan'ın yarın açıklayacağı unsurlara ilişkin şunları söyledi: 

“Sıkı yönetim değil, öyle İstiklal Mahkemesi falan da değil. Bu istikrarsızlık kaynağını besleyen yapının daha etkili bir şekilde temizlenmesini sağlayacak, tamamen anayasal, yasal yetkilerin kullanılacağı bir durum ortaya çıkacak. 

“Yarın Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı, yasal sistemimizin imkan sağladığı bir durum olacak. İstikrarsızlık kaynağının tamamen defedilmesi, gelecekte de tekrar ortaya çıkmasını engelleyecek tedbirlerin alınmasını kolaylaştıracak adım olacağı için tam tersine piyasalarda kesinlikle olumlu bir etkisi olacaktır.”

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER