Yalçın Akdoğan: Mehmetçik sizi bağrına bastı; Tuğluk'un yaptığı nankörlük

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'li Aysel Tuğluk'un askere taş atması olayıyla ilgili konuştu...

Yalçın Akdoğan: Mehmetçik sizi bağrına bastı; Tuğluk'un yaptığı nankörlük

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle TRT Genel Müdürlüğü Lokali'nde kahvaltıda bir araya geldi.

Akdoğan HDP Van milletvekili Aysel Tuğluk'un Kobani sınırında, halka saldıran asker ve polise taş atmasıyla ilgili olarak da konuştu. Tuğluk'a "nankör" ithamında bulunan Akdoğan şunları söyledi:

"Bir tarafta siz 140 bin Kürdü kabul etmişsiniz, kapınızı, gönlünüzü açmışsınız. Bir taraftan da içeride birileri habire gerilim üretiyor. Bunlar (çözüm süreci) süreç açısından doğru şeyler değil, sürecin ruhuna uymuyor. Eski Türkiye manzarasıdır, bir eski bir milletvekilinin taş atması. Bu nasıl bir nankörlüktür?

Karşıdaki insanı bağrına basan Mehmetçiği siz öbür tarafta taşlayacaksınız, bu çok büyük bir nankörlüktür. Siyasetçi taş atar mı? Siyasetçi fikrini ortaya koyar. Fikri bazen kaya gibi sert olur ama taş atmaz, kurşun sıkmaz."

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 4 yıl Önce

... sayın bakanın sözleri gibi binlerce söz duyduk son 24 yılda. bin süreçek diyen haki elbiselilerin,hayin diyen ellerindeki güçe güvenen jekobenlerin sözleri hep sizin sözleriniz kopya sözler. sizin bu ülke insanına reva görmediğiniz evrensel hukuk bu ülkeyi misafir olasa sizin sözleriniz suc sayılaçak. yurtaşını gaza boğan,onun hayatını kimyasal gazla zehirleyen,çocuk,yaşlı,hasta gözetmeden devletin zulmüne dönüşen bastırma,yıldırma siyaseti aslında vatandaşına karşı işlenmiş suçlar arasındadır. evrensel hukuk,yaşama hakkını,seyahat hakkını elinden alan,kendi dilini yasaklan,asimilasyon gibi insanlık sucu işleyenlerin emir veren loduğu ülkede taş atılır. sayın bakan,halkınızı zorla,kanla,ölümle bastırabilirsiniz,amam birleşmiş milletler gibi dünya camiasının biraraya geldiği yerde dünya milletler topluluğu sizi hiçe sayar konuştuğunuz salonda durmayı zül sayar. bu gün bm. toplantı salonu sizin dünya tarafından nasıl algılandığınızı gösterdi. galiba somelili görevli dinledi.