Vali Mutlu'dan göstericilere tepki

Kadıköy eylemcilerine twitter hesabından tepki gösterdi...

 Vali Mutlu'dan göstericilere tepki

Hatay ’daki olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan için dün gece Kadıköy’de yapılan eylem İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu kızdırdı.

Kadıköy'deki olaylar devam ettiği sırada İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter hesabı üzerinden açıklamalar yaptı.

“OH HARİKA”

Vali Mutlu, "Halkın tiyatrosunu (Kadıköy-Süreyya )polisle çatışanlar için revir yapacağım diye işgal et. Polis çıkarınca da revire saldırı diye yaz dur,ohoh. Biz her yeri işgal edelim, Kadıköy'de barikatlar kuralım, molotof, demir bilye, havai fişek atalım bunlar gösteri hakkı karışma deyin, Oh harika. Nerede var böyle gösteri hakkı, Dünya'da gösteremezsin. Polis çekip gitsin diyen marjinallerin bilmesi gereken şey: Halk ve sokak korunacak. Saat 00.03 e geliyor daha fazla yazmayacağım.Taksim'den sonra neden Kadıköy'ü marjinal gruplar karıştırıyor,hedefleri ne yarın anlatacağım" dedi.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Mutlu'nun bu tweet'leri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Valinin 'Oh harika' demesine istinaden #ohoh hashtag'i oluşturuldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
karaca aydın
karaca aydın - 5 yıl Önce

Bizden ve bizden olmayan,içen ve içmeyen, açık-baş ürtülü,sosyalist-mhafazakar,sizinle ayni sihineyette olanlara kardeş doğru konuşana kaleş paradikmasiyla yaklaşırsanız ve bu jakoben kafayla yönetmeye dirnirseniz olacağı bu. Onutmayin ki bir ülkede insanları fikirlerile benliklerile yok sayarsanız er veya geç yenilmeye mahkumsunuz Libya'yı hatırlayin Libya daki halk isyanlarının sebebi ne ekonomik sıkıntılar ne de dış mihraplardı isyanın yegane sebebi halkın koyun gibi görülmesi ve insan yerine konulmamasıydı.Demem o ki biyde de yötiyim,hakim oliyim piskolojisi yerine yönetişim gelişmese geleceğe çok umut bağlamayin...