Uğur Dündar'dan 'İstanbul adaylığı' açıklaması

Dündar, adaylık söylentilerine yanıt verdi…

Uğur Dündar'dan 'İstanbul adaylığı' açıklaması

Uğur Dündar, adının geçtiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmadığını ve hiçbir zaman aday olmayacağını söyledi.

Medyatava'nın haberine göre, Uğur Dündar'ın adaylık için fikri ortaya ilk Soner Yalçın attı. İzmir'de bir toplantıda, "Benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayım Uğur Dündar" sözlerine; Uğur Dündar "ben gazeteciyim ve hep öyle kalmak istiyorum" dedi.

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil ise, Sözcü gazetesine verdiği röportajda, 2014 yerel seçimleriyle ilgili iddialı bir çıkış yaparak Uğur Dündar'ın İstanbul'a adaylığını koyması halinde kazacağını öne sürdü.

"İSİM PARTİNİN ÖNÜNE GEÇECEK"

Özdil, "Şu anda mevcut adaylar üzerinden konuşmak istemiyorum. Samimi duygumu soracak olursan Uğur Dündar aday olsa İstanbul'u kesin kazanır. Çıkarılacak adayın ismi, kişiliği, karakteri partinin önüne geçecek. Bu seçim böyle bir seçim olacak" dedi.

"BEN GAZETECİYİM ÖYLE KALACAĞIM"

Dedikoduların yeniden alevlenmesi üzerine adaylık için ismi gündemden düşmeyen Uğur Dündar yaptığı açıklama ile son noktayı koydu ve aday olmayacağını söyledi. Dündar, "Ben İstanbul için aday olmayı düşünmüyorum. Ben gazeteciyim ve hep gazeteci olarak kalacağım, kimliği koruyacağım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2013, 15:36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER