'Türkiye savaş tehlikesiyle karşı karşıya'

Ertuğrul Kürkçü, bildiri dağıttı...

'Türkiye savaş tehlikesiyle karşı karşıya'

MERSİN - Ertuğrul Kürkçü , seçim bölgesi Mersin ’de 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Hakların Demokratik Kongresi tarafından düzenlenecek konserin davetiyelerini dağıttı. Özgür Çocuk Parkı’nda açıklama yapan Kürkçü, Türkiye ’nin hem Kürt sorunu nedeniyle hem de Suriye ’deki olaylar nedeniyle somut bir savaş ve savaş tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Suriye’ye askeri müdahaleye karşı olduklarını belirten Kürkçü, "Hükümetin ve medyanın, Suriye ’deki yönetici kliğin mezhebi üzerinden yaptığı açıklamalar, kullandığı söylemler tüm Türkiye ’deki Alevi yurttaşlarımızı, özellikle Hatay’daki Nusayri yurttaşlarımızı hedef gösteriyor. Alevi yurttaşlarımızı hedef gösteren, bir mezhep ayrılığını, çatışmasını körükleyecek açıklamalardan, inanç sömürüsünden kaçınılmasını temenni ediyoruz. Farklı kültürlerin bir arada, kardeşçe yaşadığı Mersin, bu temenniye kucak açması en mümkün olan kenttir" dedi.

Kürkçü, basın açıklaması nedeniyle Mersin polisinin yoğun güvenlik önlemi alması için ise "Emniyet teşkilatının, bizi korumak için yaptığı bu olağanüstü güvenlik önlemini ve yığınağı selamlıyoruz. Umarım bu sonsuza dek devam eder, umarım barışı korurlar, gaz bombalarını stoklarlar ve çöpe atarlar" ifadelerini kullandı. Kürkçü, güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet polislerine de davetiye sundu. Polislerden bazıları teşekkür ederek davetiyeyi alırken bazıları geri çevirdi. (Mustafa ERCAN / Radikal) 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2012, 16:13
YORUM EKLE