Türkeş: Arabanın amortisörü patlasa "FETÖ yaptı" diyorlar

Türkeş, Alparslan Türkeş'in Futhullah Gülen Grubu tarafından zehirlenerek öldürüldüğü iddiasına yanıt verdi

Türkeş: Arabanın amortisörü patlasa "FETÖ yaptı" diyorlar

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, darbe girişiminin ardından başlayan operasyonları değerlendirdi.

Türkeş, "Artık yolda arabanın amortisörü patlasa 'FETÖ'cü' yaptı diyorlar, Bu iş cadı avına döndürülüyor, sulandırılıyor" ifadelerini kullandı.

Türkeş, MHP'nin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş'in korumalarından emekli Başkomiser Tahsin Pehlivanoğlu'nun "Türkeş'in zehirlenerek öldürüldüğünü ve bunu aileden birisinin FETÖ ile işbirliği içinde yaptığı" iddiasına tepki göstererek,"Alparslan Türkeş rahmetli olduğunda her ihtimali değerlendirdik, hiçbir bulgu kalmadı. Yapılan araştırmalarda bu tip iddialara mesnet edilebilecek hiçbir şey bulunmadı" dedi.

CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Türkeş'in açıklamaları şöyle:

"Alparslan Türkeş'in zorunluluktan katıldığı, beraber görüntülendiği bir iki program vardır sadece. Bir kez İzmir'de görüşmüşlerdi. O zaman Gülen, yaşlı Türkeş'i ayağına çağırdı ki; bu İslam ahlakıyla bağdaşmayacak bir hareketti. Rahmetli Türkeş'in cenaze namazını da dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz kıldırdı. Bu kadar."

14 AĞUSTOS

"14 Ağustos benim yeni partimin 15. kuruluş yıl dönümü, bunu kutlayacağız. Birilerinin kehanetlerine itibar etmeyi doğru bulmam. Fethullah Gülen ve camiasının bu iddialarına itibar etmiyorum. 15 Temmuz'daki tehlike yine vardır, yine olacaktır. Ama bu nasıl olur bilemem" 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER