Tunceli Emniyeti: Berkin Elvan ölümsüzdür

Tunceli Emniyeti'nden ilginç Berkin Elvan mesajı...

 Tunceli Emniyeti: Berkin Elvan ölümsüzdür
Gezi eylemleri sırasında polisin başına attığı gaz fişeğiyle ağır yaralanan ve dün hayatını kaybeden Berkin Elvan için Tunceli'de lise öğrencileri yürüyüş düzenledi. Türk Telekom Fen Lisesi öğrencilerinin öncülük ettiği ve kentteki diğer liselerinde destek verdiği yürüyüşe yaklaşık 3 bin öğrenci katıldı.

Türk Telekom Fen Lisesi önünde toplanan öğrenciler, ellerinden Berkin Elvan'ın fotoğrafları ve ekmeklerle sloganlar eşliğinde yaklaşık 7 kilometre mesafedeki kent merkezine geldi. Yürüyüşe vatandaşlarda destek verirken, öğrencilerin herhangi bir tatsızlık yaşamasını istemeyen bazı öğretmenler de katılarak, öğrencileri sık sık uyardı.

Öğrenciler daha sonra Behice Boran Caddesi üzerinde bulunan Ak Parti l Başkanlığı binası önüne yürüyerek, burada hükümet aleyhine sloganlar atıp, bir süre oturma eyleminde bulundu. Eylemin ardından Seyit Rıza Parkı'na yürüyen öğrenciler, bir süre burada slogan attıktan sonra gittikleri Cumhuriyet Caddesi'ni bir süre trafiğe kapatan öğrenciler, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
 
Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, dün gece kentte yaşanan olaylarda bazı kişilerin gözaltına alındığı yönündeki haberler üzerine attığı tweet'te, "Bazı yanlış haberler üretilmekte maalesef, hiçbir gözaltı yapılmamıştır. Tuncelimize geçmiş olsun, hiçbir yaralı da olmadı çok şükür" dedi.

Berkin Elvan içinde tweet atan Yılmaz, "Şu muhakkak, samimi, şevkat ve değer verme insanlarda yüzde 100 sonuç veriyor. Ülkemin başı sağ olsun rahat uyu kısa ömür" dedi.
 
EMNİYET: 'BİZİM DE YANDI CİĞERİMİZ'
 
Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabından ise, "Söylesek: gidenleri geri getirmez ama dilimiz, bizlerde anne babayız , bizimde yandı ciğerimiz, berkin elvan ölümsüzdür, hoşçakal Berkinim. Canlar yerine camlar kırılsın, Berkin Elvan ölümsüzdür, hoşçakal Berkinim, şehit vatan uğruna can verendir" denildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 14:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER