Tuğluk: Tek meşru mücadele alanı meclis değil

Aysel Tuğluk, 'çalışma yapabileceğimiz pek çok alan var' dedi...

Tuğluk: Tek meşru mücadele alanı meclis değil

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Kızıltepe Belediyesi Meclis Toplantısı'na katıldı. Tuğluk, kendisinin ve BDP'li 9 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırlanan fezlekeye ilişkin konuştu.

Tuğluk, daha önce de haklarında fezleke hazırlandığını, bu duruma alışkın olduklarını söyledi.

'TÜRKİYE PARTİ KAPATMADA REKOR BİR ÜLKE'

''Açtığımız bütün partilerimizin, demokratik, legal siyaset yürüten partilerimizin birçoğu kapatılmıştır'' diyen Aysel Tuğluk, Türkiye'nin parti kapatmada rekor bir ülke olduğunu söyledi.

'ÇALIŞMA YAPABİLECEĞİMİZ PEK ÇOK ALAN VAR'

Tuğluk, ''Meclise gitme nedenimiz de Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümünü sağlamak amacıylaydı. Tek meşru mücadele alanı, Meclis değildir. Biz vekiller açısından da böyle. Bizim pek çok çalışma yapabileceğimiz, siyaset yapabileceğimiz, meşru demokratik alanlarımız, kurumlarımız vardır'' dedi.

Dokunulmazlıklarının kaldırılmasının haklı ve meşru olmadığını söyleyen Tuğluk, ''Bizim dokunulmazlığımız zaten yok'' dedi.

'BİZİM HİÇ KORKUMUZ YOK'

Vekil olduğu dönemde 18 yıl ceza aldığını ifade eden Tuğluk, ''Bu ülkede, siz çetecilik, dolandırıcılık, sahtekarlık gibi suçları yapabilirsiniz. Böyle de milletvekili olabilirsiniz, onlara dokunulmuyor. Burada çok ciddi ayrımcılık ve hukuksuzluk var. Bizim karşı çıktığımız budur. O zaman hepsinin dokunulmazlıklarını kaldırsınlar. Bizim hiç bir korkumuz yok'' diye konuştu.

Tuğluk, kendilerinin Meclis'ten atılmasıyla Türkiye siyasetinin çok şey kaybedeceğini ifade etti. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2012, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER