Tsipras'tan HDP'ye: Mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz

HDP'yi ziyaret eden Tsipras, HDP'nin amansız bir mücadele yürüttüğünü belirterek, "Sizin mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz" dedi

Tsipras'tan HDP'ye: Mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Ankara’daki temasları kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Eş Genel Başkanı Nazmi Gür bir araya geldi. Tsipras ile HDP heyetinin görüşmesi 19.15’te başladı.

Görüşmede Yunan Dışişleri Bakanı Nikolaos Kotzias ve Çipras’ın politika ofisi üyeleri de yer aldı.

HDP heyeti ile görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tsipras, HDP’yi yakından takip ettiklerini ve HDP’nin verdiği mücadeleyi büyük bir hayranlıkla izlediklerini söyledi.

HDP’nin ‘zorlu koşullarda amansız bir mücadele yürüttüğünü’ belirten Tsipras, “Sizin mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz,” dedi.

Tsipras yapılan son seçimlerde yüzde 10 barajına ve var olan baskılara karşın HDP’nin büyük bir başarı elde ettiğini ve bu başarıdan memnuniyet duyduklarını da dile getirdi.

HDP’nin zorlu bir dönem geçirdiğini söyleyen Tsipras, “Türkiye’de baskılar ve saldırılar büyük bu konuda büyük gerilemeler saptamak mümkün maalesef” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 21:21
YORUM EKLE