TİP: Çete düzeniyle helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız

Tip'ten Beşiktaş'ta eylem

TİP: Çete düzeniyle helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız

TİP, “Çete düzeniyle asla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız” dedi.
 
Türkiye İşçi Partisi (TİP), Sedat Peker’in yayınladığı videolarla ortaya çıkan devlet, sermaye ve mafya ilişkilerine ilişkin Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay'ın yanı sıra birçok parti üyesi katıldı. Açıklamada “Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız” ve “Aydınlık yarınlarda inatçıyız, inat kazanır” pankartları açıldı.
 
Atay, "On yıllardır sağ siyasete dayandırarak oluşturdukları lağımın patlamasını izliyoruz. Bu patlamadan çıkan kokudan rahatsız olmayan tek kesim AKP-MHP faşist blokundan başkası değildir!’ Bizi mezarlıkla tehdit edenlere sesleniyorum, Hodri meydan" ifadelerini kullandı.
 
KARANLIK DÖNEM

Ardından Basın açıklamasını okuyan TİP üyesi Aslı Altınok, ülkenin saray rejimi altında tarihinin en karanlık döneminden geçtiğine vurgu yapılarak, “Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin, güvencesizliğin, sömürünün, yağma ve talanın, baskının, şiddetin, işkencenin, kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının tırmanışa geçtiği AKP döneminde şimdi bir de gündemimizde iktidar-mafya-medya üçgeni yer alıyor. Bu gündem bizler için yeni değil. Türkiye İşçi Partisi olarak Saray rejimi etrafında dönen bu kirli ilişkileri her zaman işaret ettik, hep yüksek sesle dile getirdik. Ancak konunun kamuoyunun gündemine girmesi bir suç örgütü liderinin kapana sıkıştıktan sonra yayınlamaya başladığı ifşa-itiraf videolarıyla oldu” dedi.
 
‘KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK’
 
“Bir mafya bozuntusunun sözlerine sırtımızı yaslayacak değiliz” diyen Altınok, temiz toplumun kirli ağızlardan çıkan laflarla yaratmayacakları dile getirildi. Altınok, “Emekçiler, alın teriyle geçinen, bu ülkenin onurlu insanları, yaşamları çalınan kadınlar, gelecek hayalleri çalınan gençler hep birlikte tuğlaları çekip duvarı yıkacaktır. Biz, kurtarıcıyı hiçbir yerde aramıyoruz. Bizim gücümüz kendi ellerimizdedir. Bundan eminiz ancak kaybedecek vaktimiz yok” diye belirtti. 
 
Kaybedecek tek bir günün bile olmadığına işaret eden Altınok, “Şimdi yan yana gelme, sesimizi çıkarma ve mücadeleyi büyütme zamanıdır. Biz bu çete düzeniyle asla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız. Suçluları yargılayacağız ve aydınlık yarınları, temiz bir geleceği öyle kuracağız” dedi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
milletin parası ile millete caka satmak
milletin parası ile millete caka satmak - 2 ay Önce

say kdv ödv gelirvergisi emlak vergisi kurumlar vergisi veraset intikal vergisi harçlar en az 30 kalemde para topluyorlar yetmiyor.bir önceki iktidarların fabrikalarını sattılar yetmiyor.hazine arazilerini imara açıp rantlar elde ediyor yetmiyor.kamu ihalelerine dernekler üzerinden rüşvet alıyor o da yetmiyor.gevurdan faizle borç alıyorlar hazine -50 milyarda yani hazine tam takır kuru bakırda değil eksi borçlu oda yetmiyor.parayı enflasyona uğratıyor farkı cukkalıyor oda yetmiyor halkı thodex gibi çiflikbank gibi organizelerle dolandırıyorlar var mı böyle bir dünya var oh ne ala memleket .kadir inanır repliği koyalım gerçi oda onlardan ama bize sözü lazım biz bu oyunu bozarız arkadaş.

SIRADAKİ HABER