"Ticaret Bakanı Pekcan, Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan sattı"

Bakan Ruhsar Pekcan iddiayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı

"Ticaret Bakanı Pekcan, Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan sattı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait şirketin Ticaret Bakanlığı'na 9 milyon TL'lik dezenfektan sattığı iddiasının gündeme gelmesinin ardından, "Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan'dan bekliyoruz" dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait bir şirketin yine Ticaret Bakanlığı'na 9 milyon TL değerinde dezenfektan sattığı ileri sürüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "AK Parti yeni bir skandala daha imza attı. Her gün AK Partililerle ilgili yeni yeni skandallar ortaya çıkıyor. Bu defa ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyon TL'lik dezenfektan sattığı ortaya çıktı" dedi. 

Öztunç, "Yani Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eşiyle birlikte ortak olduğu şirketten kendi bakanlığına 9 milyon TL'lik dezenfektan satmış. Sanki piyasada bu ürünü başka üreten kimse yokmuş gibi kendi firmasından kendi bakanlığı bu malları satın alıyor. Gerçekten inanılır gibi değil, tam bir skandal. Turizm Bakanı, turizm arazilerini kendi özel şirketine devrediyor. Ticaret Bakanı ise kendi özel şirketinden kendi bakanlığına malzeme satıyor. Bu inanılır gibi değil" diyerek durumu eleştirdi. 

"TIPKI ESİ DEVLET BAKANI GÜLER İLERİ GİBİ DAVRANMASI GEREKİYOR"

CHP'li Öztunç şöyle devam etti: "Yıllar önce Devlet Bakanı Güler İleri, babasının cenazesinin ilanına ilişkin bakanlık bütçesinden ödeme yapıldığı için bakanlıktan istifa etmişti. Şimdi Ruhsar Pekcan'dan bekliyoruz. Kendi şirketinden kendi bakanlığına 9 milyonluk mal satılıyorsa hemen istifa etmesi gerekiyor. Tıpkı eski Devlet Bakanı Güler İleri gibi davranması gerekiyor. Güler Hanım, istifa etmişti, babasının cenazesine verilen ilanın parasının bakanlıktan ödendi diye. Şimdi de Ruhsar Pekcan'dan istifayı bekliyoruz" diyerek Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı istifa etmeye davet etti. 

NE OLMUŞTU?

ODA TV'den Can Özçelik'in haberinde Ruhsar ve Hasan Pekcan'ın ortak olduğu Nanoksia Biyoteknoloji ve Karon Mühendislik firmalarının bakanlık bünyesindeki kurumlara toplam 9 milyon TL'lik dezenfektan sattığı belgeleri yayınlamıştı. Bakan Ruhsar Pekcan iddiayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir toprak
Bekir toprak - 3 hafta Önce

Biz kürdlerde tereyağlı bulgur pilavı önemlıdır Gine bir bulgur pilavı gemeğinde aşçı tereyağını kızartıp kızartıp pilava dökermiş biri sormuş neden o kadar yağ döküyorsun önemlı değil yağda pilavda bizim yiyende biziz sıkma canını diye cevap vermş?

kötü yönetim sebep fakirlik sonuç
kötü yönetim sebep fakirlik sonuç - 3 hafta Önce

ya bu ticaret bakanlığı tarım bakanlığı sanayi bakanlığı adam olsaydı bu ülke cari açık falan vermez kardeşim burası afrika falan değil turizimden ticarete lojistikten ziraate her yönden avantajlı tek dezavantajı kötü yöneticilere sahip olması soy soy ye ye bitiremiyorlar ülkeyi.ve şimdide kalkmışlar kurumlar vergisini yüzde 20 den 25 e çıkarmış bunu kim ödeyecek tabikide halk şirketler ödeyecek değil ya anında yansıtırlar.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 hafta Önce

BU ülkede bu da oldu diyoruz. bakanlar büyük İŞ VEREN,İŞ İNSANI ticaret yapıyorlar. Bir de devlet gibi kurumlar ellerinde olunca keyfinden yan gel yat.
Bir gün gelecek yetimin hakkı sorulur. Son beş yılda 4 bin insan intihar etmiş. İzmir'de çiftçi borçları yüzünden Kocaeli'nde anne baba iki çocuğunu komşuya bırakarak ölüme gitmiş. Bu aymazlık,insana düşmanlıktır.

SIRADAKİ HABER