Temelli ve Buldan'dan bayram mesajı

Umudu büyüteceğimiz günler olduğunu biliyor ve kararlı duruşumuzu böyle günlerde pekiştiriyoruz

Temelli ve Buldan'dan bayram mesajı

HDP Eşgenel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Temelli ve Buldan mesajında, “Acının, hüznün, yoksulluğun, eşitsizliğin, baskının, rengi, dili, dini olmadığını hep beraber gördük” ifadelerini kullandı.

“İktidarın yarattığı hukuksuzluğun, adaletsizliğin, eşitsizliğin ve demokrasi eksikliğinin sınırları olmadığını hep birlikte yaşadık” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“HDP olarak bu yaşadıklarımızın bizleri birbirimizden uzaklaştıran, birbirimize düşmanlaştıran değil; bizleri birbirimize yakınlaştıran, mücadeleyi ortaklaştıran bir yöne evrilmesi için çabaladık ve çabalıyoruz. Bayramların, eşit ve demokratik bir ortamda birlikte yaşam umuduna bir adım daha yaklaşacağımız, farklılıklarımızı bir zenginlik olarak paylaşacağımız, umudu büyüteceğimiz günler olduğunu biliyor ve kararlı duruşumuzu böyle günlerde pekiştiriyoruz.

Özlemini duyduğumuz barışı, adaleti, özgürlüğü ve eşitliği kazanmamıza, kardeşlik çemberinin inşasına vesile olacağı inancı ve güçlenen umudumuzla başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin ve coğrafyamızda yaşayan halkların Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.” 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER