Temelli oyunu kullandı: Demokrasi kazanıyor

Temelli, oyunu İstanbul’da kullandı. Temelli, oy zarfını sandığa "Demokrasi kazanıyor" diyerek attı

Temelli oyunu kullandı: Demokrasi kazanıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, oyunu Bakırköy'de bulunan Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı İlkokulu'nda kurulan 1417 nolu sandıkta kullandı.

Oy kullanacakları okula eşi ile birlikte gelen Temelli’ye, HDP Basından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış ve İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir ile birlikte çok sayıda partili eşlik etti.

Oyunu kullanmak için eşi Ayşegül Temelli ile birlikte bir süre sıra bekleyen Temelli, ardından oyunu kullandı. Temelli, oy zarfını sandığa "Demokrasi kazanıyor" diyerek bıraktı.

Oyunu kullandıktan sonra çıkışta basın mensuplarına konuşan Temelli, "Tüm halklarımıza hayırlı olsun diyorum. Rüzgar erken geldi. Bir demokrasi rüzgarı, bir barış rüzgarı esiyor. İnanıyoruz bu seçim Türkiye'de her şeyden önce siyasetin dilini, üslubunu değiştirecek. Siyasettin dilini ayrımcılıktan, nefret söyleminden kurtaracak ve Türkiye'de yeni yaşama, bu yeni yaşamı umut edenlere gerçek anlamda değişim rüzgarı estirecek. Biz buna inanıyoruz. Bir ay boyunca Türkiye'nin her yerinde tüm arkadaşlarımla beraber bu umudun peşinde koştuk ve inanıyoruz ki yarından itibaren Türkiye'de demokrasi adına, barış adına önemli değişimler yaşayacağız. Bugün burada vatandaşlık vazifemizi yaptık ve herkese hayırlı olmasını bir kez daha temenni ediyorum" sözlerini sarf etti.

Oy kullandıktan sonra İstanbul’dan Ankara’ya hareket edecek olan Temelli, seçim sonuçlarını HDP Genel Merkezi’nden takip edecek.

Öte yandan İstanbul’da seçimlere olan ilgi oldukça yoğun. Oy verme işleminin saat 08.00’de başlaması ile birlikte oylarını kullanmak üzere kayıtlı oldukları sandık başlarına giden seçmenler, kuyruklar oluşturdu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
HDP Tİ EŞ BAŞKANI TEMELLİ SADIKLARI PATLATI .
HDP Tİ EŞ BAŞKANI TEMELLİ SADIKLARI PATLATI . - 1 yıl Önce

Temeli KÜRT DÜR KÜRT olarak bir ömürboyu yaşıyacaktır ! Eyy ŞİZOFEREN bunak şüpeci yayyip SANDIKLARI PATLATTIK .Kıskananlar çatlasın

SIRADAKİ HABER