Temel Karamollaoğlu’ndan 'istifa' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu istifa edeceğini açıkladı

Temel Karamollaoğlu’ndan 'istifa' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklama ile beraber 24 Haziran’dan sonra cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda parti genel başkanlığından istifa edeceğini duyurdu.

Temel Karamollaoğlu, "Özellikle de devletin tepesinde bulunan cumhurbaşkanı olan insan, ister kendisine oy versin ister vermesin herkesin cumhurbaşkanıdır. Ondan dolayı çok açık ve net olarak söylüyorum ki, cumhurbaşkanlığı görevine geldiğim zaman ve bu görev bana tevdi edildiğinde ben Saadet Partisi'nin bir üyesi olarak kalabilirim ama kesinlikle Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevini birlikte götürmem. Çünkü başka partilere mensup olanlar rahat yaklaşamazlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçmişe dönük hukuklarının bulunduğunu dile getiren Karamollaoğlu, "Bizim arkadaşımız olması oturup konuşmamız, sohbet etmemiz, yiyip içmemiz başka bir şey ama bu ülke yönetilirken ortaya koyduğu politikalar başka bir şey. Ben onları tasvip etmiyorsam sırf arkadaşlık uğruna 'iyi yapıyorsun' diyemem ki. Şahsiyete hiçbir zaman girmem, kimsenin şahsiyetini rencide edecek bir tavır içine de girmem, ama beğenmediğim konuları da mutlaka tenkit ederim. Etmekle de bırakmam doğrusunu da söylerim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 11:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER