Tekin'den Sarıgül'e 'aklını peynir ekmekle yemiş' eleştirisi

İstanbul için aday adayı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Mustafa Sarıgül'ü eleştirdi…

Tekin'den Sarıgül'e 'aklını peynir ekmekle yemiş' eleştirisi

Gürsel Tekin, CNN TÜRK'te yayınlanan Enver Aysever'in "Aykırı Sorular" programına konuk oldu. Aday adaylığını açıklama sürecinin nasıl geliştiğini anlatan Tekin, Kılıçdaroğlu 'nun başından beri süreçten haberdar olduğunu söyledi.

Tekin, "Kılıçdaroğlu sizi yarı yolda mı bıraktı?" sorusuna da, "Aday adaylığım Sayın Genel Başkanın bilgisi dahilinde oldu" dedi.

SARIGÜL'E ELEŞTİRİ

Gürsel Tekin, geçtiğimiz günlerde CHP'ye katılan Mustafa Sarıgül'ün Başbakan Erdoğan için "dünya lideri" demesini de eleştirdi. Başbakan'ın, Gezi olayları sırasında Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ardından "Polis destan yazıyor" sözlerini hatırlatan Tekin, "Böyle bir Başbakan nasıl dünya lideri olur" diye konuştu.

Gürsel Tekin, Sarıgül'ün sonradan beyanını düzelttiğini belirterek, "Başbakan'a 'dünya lideri' demek için aklını peynir ekmekle yemiş olmak gerekir" dedi.

'İÇİMİ PARAMPARÇA EDEN ŞEYLER OLDU'

Gürsel Tekin, Enver Aysever'in, "Sanki Sarıgül CHP’ye değil, CHP Sarıgüle katıldı" eleştirilerine manidar cevap verdi. Tekin "içimi paramparça eden şeyler oldu, açıtan şeyler oldu, ben 30 yıllık CHP’liyim, CHP’nin 90 yıllık tarihi sürecine baktığınızda partiye insanlar elbette katılabilir, gelebilir, gidebilir, hiç itiraz yok ama yöntemler çok doğru yöntemler değildi" dedi.

Tekin sözlerini şöyle sürdürdü; "Biz, Bülent Arınç-Erdoğan değiliz, bu düşüncelerimizi her alanda söyleyebilecek insanlarız, yanlışa yanlış demeyelim mi? süreç yanlış oldu, yöntemler doğru olmadı"

3. KÖPRÜ

Gürsel Tekin, son zamanlarda oldukça tartışılan 3. köprü inşaatına da değindi ve 3. köprünün gelecekte çok fazla çevre tahribatına yol açacağını belirtti.

Tekin, "3. Köprü ile ilgili şu anda herhangi bir üniversitenin onayı yoktur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER